در سومین جلسه شورای معادن خراسان شمالی از نقشه زمین شناسی یکپارچه استان رونمایی شد

1397/05/22 تعداد بازدید: 2739
print
در سومین جلسه شورای معادن خراسان شمالی از نقشه زمین شناسی یکپارچه استان رونمایی شد

در سومین جلسه شورای معادن استان خراسان شمالی با حضور دکتر خباز، استاندار خراسان شمالی، دکتر طاهری، مدیرکل زمین شناسی منطقه شمال شرق و مهندس حسین زاده، نماینده این اداره کل، از نقشه زمین شناسی یکپارچه استان خراسان شمالی رونمایی گردید.

به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، در سومین جلسه شورای معادن استان خراسان شمالی که روز شنبه 97/5/20 در سالن جلسات استانداری خراسان شمالی برگزار شد، دکتر طاهری گزارشی از آخرین فعالیت های سازمان که در فاصله جلسه دوم و سوم شورای معادن آن استان انجام شده است به استحضار دکتر خباز، استاندار و سایر اعضای شورای معادن و مدعوین جلسه رساند که مورد استقبال مسئولان آن استان قرار گرفت.
مدیر کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق با اشاره به حضور بیش از 250 نفر روز کارشناسان سازمان در دو ماهه اخیر در آن استان از فعالیت پیمانکاران در انجام اکتشافات ژئوفیزیک زمینی، حفاری اکتشافی، همچنین پی جویی و اکتشاف گلاکونیت و اکتشاف سایر منابع معدنی در استان خبر داد. وی خاطر نشان کرد که نتایج اکتشافات ژئوشیمی در مرحله کنترل زمینی قرار گرفته است و اکیپ های فنی به زودی به منطقه عزیمت خواهند نمود. همچنین در این جلسه به استحضار مسئولان رسید که مرحله دوم پروازهای ژئوفیزیک هوایی به زودی آغاز خواهد شد.
استاندار و مسئولان استان ضمن تشکر از خدمات سازمان قول همه گونه همکاری در پیشبرد برنامه های سازمان و کمک به توسعه استان را مطرح و تصمیماتی در این ارتباط اتخاذ شد.
در پایان این جلسه از نقشه زمین شناسی یکپارچه استان که با تلاش کارشناسان اداره کل زمین شناسی منطقه شمال شرق و همکاری دفتر نمایندگی خراسان شمالی تهیه شده بود رونمایی به عمل آمد و یک نسخه تابلو این نقشه به دکتر محمدرضا خباز استاندار جدید استان خراسان شمالی اهدا شد.
 
 
 
 

 

پیام ها:

loader
لینک های تصویری