دومین همایش زمین شناسی مهندسی و محیط زیست شهر مشهد در دانشگاه فردوسی مشهد برگزاری شد.

1396/12/09 تعداد بازدید: 913
print
دومین همایش زمین شناسی مهندسی و محیط زیست شهر مشهد در دانشگاه فردوسی مشهد برگزاری شد.

دومین همایش زمین شناسی مهندسی و محیط زیست شهر مشهد با محوریت فرونشست دشت مشهد به میزبانی گروه زمین شناسی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش واحد ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، مهندس رکنی معاون اجرایی این اداره کل و از اعضای کمیته اجرایی همایش مذکور از برگزاری این همایش در روز چهارشنبه نهم اسفندماه در محل تالار اجتماعات دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد و اظهار داشت این همایش با حضور اساتید، دانشجویان و میهمانانی از دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور حضور دارند.

همچنین اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق از حامیان این همایش بوده و دکتر طاهری مدیر کل و کارشناسان اداره مخاطرات زمین شناختی و سایر علاقمندان این اداره کل در این همایش شرکت دارند.

رکنی خبر داد  در ادامه  این همایش مهندس بلورچی از صاحب نظران تحقیقات مربوط به فرونشست زمین سخنرانی مبسوطی از روند فرونشست در دشت های ایران را ایراد کرد و توجه کلیه شرکت کنندگان را به مطالعات ارزشمند سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در حوزه مذکور معطوف نمود. در سخنرانی بلورچی همچنین روند مطالعات و تولید داده در دشت های ایران را بسیار لازم دانست و از کند شدن تولید داده با توجه به کاهش اعتبارات انتقاد کرد.

در همایش مذکور همچنین مهندس مقدوری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی از حمایت های استانداری در مطالعات مربوط به مخاطرات زمین شناختی سخن گفت. همچنین در مبحث بحران آب در دشت های استان و لزوم روشنگری بیشتر جهت صرفه جویی و مدیریت بهینه مصرف آب مخصوصا در کشاورزی یادآور شد.

سخنرانی اساتید دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی و دانشجویان دکتری در همایش مذکور تا بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.

رکنی از عوامل اجرایی این همایش از برگزاری کارگاه آموزشی استفاده از داده های ماهواره ای رادار در روز گذشته و برگزاری بازدید میدانی از ترک های حاصل از فرونشست در دشت مشهد در روز پنجشنبه خبر داد. همچنین در ادامه برنامه صحرایی روز پنجشنبه، شرکت کنندگان از موزه علوم زمین در اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق بازدید خواهند کرد.

 
 
 
 
 
 
 
پیام ها:

loader