پیک خبری 13، به بهانه ی سه سالانه انتشار پیک خبری

1396/07/17 تعداد بازدید: 2033
print
پیک خبری 13، به بهانه ی سه سالانه انتشار  پیک خبری

دکتر محمدرضا شیخ السلامی

 

 

هیئت‌محترم تحریریه پیک خبری اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

با سلام، مطالب زیر در خصوص نظرسنجی این نشریه مطابق سؤالات مطرح شده در فرم به اطلاع می‌رسد:

o کدام بخش از بخش های پیک جذاب تر و مفیدتر است؟

به نظر من تمامی بخش‌های این نشریه داخلی جذاب و مفید فایده است. گاهی اوقات مطالبی که یادآور وظایف اصلی سازمان و جنبه انتقادی دارد جذابیت بیشتری دارند.

o پیشنهاد شما در رابطه به بهبود کیفیت مطالب پیک خبری چیست؟

پیشنهاد من الکترونیکی کردن آن است و این‌که برای تعداد بیشتری از همکاران ارسال گردد. (در تهران و مراکز دیگر)

o ضرورت انتشار پیک خبری و رویکردهای مورد نظر خودتان را بنویسید؟

دانش زمین شناسی در کشور ما در حال کوچک شدن است، وظیفۀ همه‌ی ما این است که کاربردهای گوناگون این رشته را شناسانده و به دنبال توسعه آن باشیم. نشریات در این زمینه می‌توانند نقش اطلاع رسانی داشته باشند.

o سیر تکاملی انتشار مطالب پیک را چگونه ارزیابی می کنید؟

رو به رشد ارزیابی می‌کنم.

o سهم پیک خبری را در انعکاس فعالیت‌های این اداره کل تا چه اندازه می‌دانید؟

در شرایط سکون حاکم بر فعالیت‌های زمین شناسی، فعالیت‌های مستمر در مرکز مشهد، باعث خوشحالی فراگیری است. انعکاس فعالیت‌ها و ارائه رویکردهای جدید در دانش زمین شناسی و نیز تبیین وظایف سازمان و نقش حاکمیتی آن قطعاً مفید خواهد بود.

در پایان به نظر می‌رسد چنانچه بخشی از پیک خبری درج اظهار نظر و راهکارهای افراد مختلف در خصوص فعالیت‌های فعلی سازمان و آینده این نهاد حاکمیتی اختصاص یابد، می‌تواند مفید فایده باشد.

با تشکر از زحمات همه‌ی شما

محمدرضا شیخ الاسلامی- 96/7/2

 

مهندس مرتضی قنبری

 

 

سهم پیک خبری را در انعکاس فعالیت‌های این اداره کل تا چه اندازه می‌دانید؟

پیک خبری ابزاری کارآمد برای آشنایی و مطلع شدن از اخبار و فرایندهای درون سازمانی هم برای پرسنل مرکز و هم برای افراد خارج از سازمان می‌باشد. مطالعه شماره‌های متعدد پیک خبری برای بنده خیلی مفید واقع گشته و مطمئناً برای دیگران هم بسیار مفید خواهد بود. امیدوارم مطالب این پیک همیشه برخوردار از رشد کیفی صعودی باشد.


مهندس رضا جدیدی

 

 

با سلام و احترام خدمت همکاران گرامی و هیئت تحریریه پیک خبری

چندی است که از انتشار این مستند ارزشمند می‌گذرد و حاصل زحمات شما بزرگواران را شاهد هستیم. بی تردید این مستند که بیانگر کوشش‌ها و تلاش‌های مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق کشور است جایگاهی ارزشمند در میان همکاران و متخصصان علوم زمین داشته و خواهد داشت.

پس از بررسی‌های گوناگون که در حوزه‌ی فعالیت تخصصی بنده است، پیشنهادهای زیر جهت پربار شدن بیش از پیش این پیک خبری تقدیم حضورتان می‌شود:

1- با توجه به جایگاه شاخص آن مرکز معظم در منطقه و استان و نیاز عموم مردم جامعه به آشنایی با اهداف و چشم اندازهای فعالیتی آن مرکز پیشنهاد می‌شود گردآوری مطالب با دید عمومی‌تر و قابل فهم تنظیم و ارائه شود.

2- اگر هدف از تهیه این پیک خبری صرفاً ارائه گزارش عملکرد دوره‌ای بخش‌هاست همین روند می‌تواند ادامه داشته باشد، اما پیشنهاد می‌شود سمت و سوی پیک خبری کمی کلان‌تر و کاربردی‌تر شود تا دیگر همکاران سازمان و مراکز دیگر به اهمیت کلان موضوع‌ها و دغدغه‌ها آگاهی پیدا کنند.

3- پیشنهاد می‌شود اخبار و گزارش‌ها با دید مطبوعاتی و تنظیم روزنامه نگاری انجام شود.

4- پیشنهاد می‌شود خروجی و شمارگان این پیک خبری در آینده و در صورت نگاه به جامعه برون سازمانی وسیع‌تر شود و افزایش یابد.

5- در پایان پیشنهادهای عمومی نیز تولید با کیفیت‌تر و مطالب گزارش، خبری حرفه‌ای را حتی با کاهش صفحات کنونی پیشنهاد می‌کنم.

o کدام بخش از بخش های پیک جذاب تر و مفیدتر است؟

از نظر بنده وجود قسمت‌هایی که نشان از گسترش ارتباطات برون سازمانی که در جهت ارتقاء سطح سازمان و مرکز است جذاب‌تر و مفیدتر است. خبرهای با اهمیت مرکز، پوشش بازدیدها و جلسات کلان که دارای جذابیت عمومی هستند از این دست است.

o پیشنهاد شما در رابطه به بهبود کیفیت مطالب پیک خبری چیست؟

حرکت از تدوین گزارش‌های عملکرد دوره‌ای به رخدادها، رویدادها و خبرهای کلان و قابل فهم برای متخصصین، مدیران و عموم جامعه به تناسب هر گروه، گسترش دادن مخاطبان این پیک خبری و اطلاع رسانی از طریق سیستم کاغذی، دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی

o ضرورت انتشار پیک خبری و رویکردهای مورد نظر خودتان را بنویسید؟

هر بنگاه تخصصی، علمی یا اقتصادی در صورت کارکرد مؤثر نیاز به اطلاع رسانی و تبلیغ در خصوص فعالیت جایگاه خود دارد و بدون آن در زمانی کوتاه فراموش و منفعل خواهد شد.

o سیر تکاملی انتشار مطالب پیک را چگونه ارزیابی می کنید؟

انتشار منظم این مستند قابل تقدیر است. ارائه گزارش‌ها و اخبار روز به روز بهتر شده و از جزئی نگری تخصصی به جامع نگری تخصصی و عمومی در حال حرکت است که امید است این روند شتاب بیشتری به خود بگیرد.

o سهم پیک خبری را در انعکاس فعالیت‌های این اداره کل تا چه اندازه می‌دانید؟

در حال حاضر ظرفیت و گستردگی این پیک خبری برای انعکاس در درون مرکز مناسب است اما با توجه به حجم فعالیت‌های آن مرکز و سهم آن در فعالیت‌های علوم زمین کشور گستردگی بیشتر و نگاهی جامع‌تر مورد انتظار است.

در پایان سلامتی و توفیق روز افزون همکاران عزیز را در مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق کشور از پروردگار متعال خواهانم.

 

 

دکترجلیل قلقماش

 

 

هیئت تحریریه محترم پیک خبری اداره کل منطقه شمال شرق

با سلام، ضمن قدردانی از زحمات آن اداره در تهیه و ارسال خبرنامه، پاسخ موارد نظرسنجی به شرح زیر تقدیم می‌گردد:

o کدام بخش از بخش های پیک جذاب تر و مفیدتر است؟

ارائه دستاورهای علمی و تحلیلی عملکرد، مفیدترین بخش خبرنامه است.

o پیشنهاد شما در رابطه به بهبود کیفیت مطالب پیک خبری چیست؟

تحلیل کمی و کیفی دستاوردهای سازمان و ارائه راهبردهای جهت افزایش بهره‌وری و ارتقاء کیفیت محصولات علمی سازمان، می‌تواند کیفیت پیک خبری را بهبود بخشد.

o سیر تکاملی انتشار مطالب پیک را چگونه ارزیابی می کنید؟

سیر تکاملی آن خوب بوده است و به تدریج کامل شده است.

o سهم پیک خبری را در انعکاس فعالیت‌های این اداره کل تا چه اندازه می‌دانید؟

عالی است.

بهتر بود نظرسنجی با جواب‌های "عالی، خوب، متوسط و ضعیف" انجام می‌شد، در این صورت نظرسنجی راحت‌تر و جمع بندی و ارائه نتایج گویاتر صورت می‌گرفت.

با احترام – جلیل قلمقاش

 

 

پیام ها:

loader
لینک های تصویری