پیک خبری 5، در عرصه های توفیق

1396/03/31 تعداد بازدید: 1728
print
پیک خبری 5، در عرصه های توفیق

 بی گمان همه انسان ها به فراخور شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی عرصه های متنوع و گوناگونی از توفیق را تجربه نموده اند که می تواند به عنوان الگویی برای دیگران مطرح باشد. "عرصه های توفیق" فرصتی برای شناخت دلایل موفقیت و نه الزاماً انسان های موفق است تا با تبیین هر چه بهتر این دلایل زمینه برای استفاده دیگران فراهم شود.

در این رابطه در هر شماره به بررسی موقعیت یک چهره ی با سابقه و یک چهره نسبتاً جوان خواهیم پرداخت.

مهندس جمال روشن روان


... گروهی از انسان ها نماد کار و تلاش هستند نه در میدان ادعا، بلکه در مقام عمل، آرام اما پیوسته سر برکار در ظرف زمان های مختلف، مهندس جمال روشن روان یکی از این چهره های خستگی ناپذیر و بی ادعا است او که همکاری خود را با سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از سال 1361 آغاز نموده است، تاکنون 16 برگ نقشه 000/100: 1 (11 مورد در مرکز کرمان و 5 مورد در مرکز مشهد) یک عدد نقشه 000/250: 1 را تهیه نموده و مجری طرح های متعدد زمین شناسی و اکتشافی در دو مرکز کرمان و مشهد بوده است. بخشی از این طرح ها به قرار زیر است:
1. طرح بررسی رسوبات دوران چهارم استان کرمان
2. طرح اکتشاف فلدسپات و کائولن در یزد
3. طرح ریزپهنه بندی لرزه ای شهر مشهد
4. طرح اکتشاف موادمعدنی در استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی
5. طرح تهیه نقشه زمین شناسی 000/1:250 یکپارچه استان خراسان رضوی به صورت رقومی
6. طرح تهیه نقشه گسل های استان خراسان رضوی به مقیاس 000/1:250 به صورت یکپارچه در سیستم رقومی
7. طرح اطلس جامع زمین شناسی – اکتشافی شهرستان های استان خراسان رضوی
8. مجری طرح تهیه نقشه زمین ساخت یکپارچه استان خراسان رضوی به مقیاس 000/1:250
9. مجری طرح پارک موزه علوم زمین در مشهد
10. طرح پتانسیل یابی زون گسلی دهشیر یزد

افزون بر فعالیت های متعدد فنی و تخصصی که به بخشی از آن ها اشاره شد ایشان مسئولیت مدیریت مرکز کرمان و مشهد را در طیف خدمات گسترده¬ی خود  دارد و اکنون در حال سپری نمودن واپسین روزهای 35 سال کار و تلاش صادقانه می باشد.
فعالیت های فنی بدون حاشیه، سخت کوشی در کار، نظم در کار و زندگی و تعهد صادقانه خدمت به کشور بخشی از ویژگی ها و عرصه های توفیق ایشان است که در مجموع شخصیتی خاص از این همکار گرانقدر پدید آورده است. برای ایشان موفقیت های بیشتر همراه با عزت و سلامت آرزو داریم.

مهندس محبوبه پرورش

محبوبه پرورش، متولد 1357 از همکاران جوانی است که در عرصه های مختلف موفق بوده و طی سال های فعالیت خود با کسب تجربه های هوشمندانه، نه تنها ارتقاء فنی و تخصصی خود را افزایش داده بلکه به لحاظ شخصیتی نیز فردی مسئولیت پذیر، کوشا و تأثیرگذار بوده است.
خانم مهندس پرورش فعالیت خود را به صورت پاره وقت و در قالب کارورزی در سال 1380 با این مرکز شروع کرد و در ادامه با توجه به قابلیت های علمی و فنی جذب این مرکز شد و هم اکنون در بخش ژئوماتیکس (دورسنجی) مشغول به کار است. گرایش تحصیلی او پترولوژی و زمینه علاقمندی وی مطالعات زیست محیطی است. مهم ترین شاخص کاری وی درخشش در حوزه زمین شناسی کاربردی است.
وی در سال 1393 رتبه پژوهشگر برتر سازمان زمین شناسی را به دست آورد و تألیف کتاب "روش های کاربردی پاک سازی آلاینده های زیست محیطی" را در کارنامه خود دارد. 13 عنوان مقاله، حضور در 4 طرح علمی از دیگر دستاوردهای این همکار موفق مرکز مشهد می باشد.
خانم مهندس پرورش همچنین از نظر اخلاقی و ویژگی های فردی، شخصی با ملاحظه و مثبت است که همواره دوست دار کمک و همراهی با سایرین می باشد. وی رمز موفقیت خود را به شرح زیر می داند:
  • شناخت توانایی ها و علائق خود و پیگیری و پشتکار در دستیابی به اهداف مورد نظر
  • مطالعه و تحقیق مستمر در حوزه های مورد علاقه
  • تلاش در جهت شناخت دقیق و علمی مسائل
  • تلاش در راستای بهره گیری از تجارب و دانش بزرگان و پیش کسوتان و آشنایی با استانداردها و روش های علمی در انجام پروژه های پژوهشی
پیام ها:

loader
لینک های تصویری