پیک خبری 8، در عرصه های خدمت و توفیق

1396/03/31 تعداد بازدید: 1807
print
پیک خبری 8، در عرصه های خدمت و توفیق

بی گمان همه انسان ها به فراخور شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی عرصه های متنوع و گوناگونی از توفیق را تجربه نموده اند که می تواند به عنوان الگویی برای دیگران مطرح باشد. "عرصه های خدمت و توفیق" فرصتی برای شناخت دلایل موفقیت و نه الزاماً انسان های موفق است تا با تبیین هر چه بهتر این دلایل زمینه برای استفاده دیگران فراهم شود.


در این رابطه پیک خبری مرکز مشهد در هر شماره به بررسی موفقیت یکی از همکاران خود می پردازد.
 
مهندس علی عسکری
علی عسکری دانش آموخته کارشناسی ارشد زمین شناسی اقتصادی از دانشگاه شهید بهشتی تهران و در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری در دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. ایشان از سال 1375 همکاری خود را با سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و مرکز مشهد شروع نموده است. در کارنامه فنی -  اجرایی وی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
1. اجرای ده ها پروژه اکتشافی- معدنی در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و از جمله توفیق در راستای شناسایی اولین ذخیره طلای استان خراسان جنوبی (کانسار طلای هیرد) با ذخیره قطعی بالغ بر هفت تن طلا.
2. عضو فعال و از ارکان سازمان نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی.
3. ارائه بیش از 20 مقاله علمی در زمینه زمین شناسی اقتصادی در مجامع علمی و نشریات داخلی و خارجی.
از نظر ایشان مهم ترین عاملی که باعث موفقیت افراد در هر زمینه ای می گردد، انگیزه قوی و خواستن شدید جهت نائل شدن به آن هدف است. با وجود این اهرم نیرومند علاقه، پشتکار، محیط و شرایط مناسب و مسیر حرکت برای فرد مهیا می شود. شخص با انگیزه بسان جویباری است که از ارتفاعات سرازیر شده و ضمن طراوت بخشیدن به محیط اطراف از هر مانعی گذشته و به سمت هدف در حرکت است. بنابراین در خانواده، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و محیط کار از تقویت این عامل حیاتی نباید غفلت نمود به علاوه این که خود شخص می بایست همواره در خصوص تقویت انگیزه لازم کوشش نماید.

برای این همکار ارجمند موفقیت های بیشتر را آرزومندیم (پیک خبری)
 
کوششی پسندیده و خدمتی تکمیل کننده
 
مجموعه ی پویا و موفق، حاصل هم افزایی و مشارکت همه ی اجزاء آن است. درونی ترین بخش های یک مجموعه شاید کمتر دیده شوند اما بی تردید، بدون مشارکت و مساعی آن‌ها،‌ تعادل مجموعه ها برقرار نخواهد ماند و طراوت و پویایی جای خود را به خمودگی و یا بحث‌های غیر ضروری می‌بخشد.
نیروهای پشتیبانی و خدمات اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، از عناصر تاثیرگذار در انجام و گردش امور در این مجموعه هستند که علیرغم فعالیت های متنوع و حجم بالای کار به خصوص در مناسبت ها یا برنامه‌های خاص، همواره با احساس مسئولیت در صحنه حاضر شده اند و هر یک گوشه¬ای از کار را به عهده گرفته اند. تلاش و همت این همکاران همواره ارزش ذاتی خود را حفظ کرده و می کند اما جای آن دارد در این شماره از پیک خبری به بهانه ی زحمات این مجموعه ی تاثیرگذار، در جابه‌جایی های نمونه، وسایل و تجهیزات طی اجرای برنامه ی سازماندهی مجدد این اداره،‌ از آنان قدردانی شود. سازماندهی مجدد این اداره حجم قابل توجهی از فعالیت های فیزیکی، فنی و پشتیبانی را به همراه داشت که نتیجه ی آن در کوتاه ترین زمان ممکن،‌ جز با همت این عزیزان امکان پذیر نبود.
بی تردید سخت کوشی و احساس مسئولیت این همکاران؛ بر حسب مورد؛ از چشم مسئولان و همکاران پنهان نمی ماند و ارزش کار و تلاش آنها همواره جایگاه ویژه¬ی خود را در پیشرفت و توسعه ی این مجموعه خواهد داشت. امید است با هماهنگی و همدلی پایای این همکاران،‌ روزهایی پرثمر و ارزشمند برایشان رقم خورد. انشاالله...
بدینوسیله از زحمات همکاران ارجمند آقایان قدیمی، افشار، عباس نژاد، رحیمی، نیائی، خزایی، فانی و پورعلی تشکر و قدردانی می‌شود.
کار سرمایه‌ی نشاط و سرزندگی و نشاط ره‌آورد انجام موفقیت آمیز کارها می‌باشد.

 

پیام ها:

loader
لینک های تصویری