برگزاری موفق کارگاه "علوم زمین، کارآفرینی و تولید ثروت" توسط اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و دانشگاه فردوسی مشهد

1397/04/11 تعداد بازدید: 1719
print

نخستین کارگاه از مجموعه کارگاه های مقدماتی رویداد استارت آپی علوم زمین، صبح امروز دوشنبه 97/4/11 در محل تالار سعادت دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد. این کارگاه به همت اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و گروه زمین شناسی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد با حضور اساتید، پژوهشگران، نمایندگان صنعت و معدن و فارغ التحصیلان و دانشجویان مرتبط با حوزه علوم زمین برگزار گردید.

در این مراسم پس از خوش آمدگویی دکتر مقیمی، رئیس دانشکده علوم؛ دکتر همام، مدیر گروه زمین شناسی به ارائه توضیحاتی در خصوص فعالیت‌ها و امکانات بخش زمین شناسی دانشکده پرداختند. در ادامه دکتر طاهری ضرورت برگزاری رویداد استارت آپی علوم زمین، اهداف و دستاوردهای مورد انتظار را بیان فرمودند.

 

 

 

سخنران اول این کارگاه در موضوع "ظرفیت ‌های علوم زمین در تولید ثروت و اشتغال" به ایراد سخنرانی پرداختند. دکتر سعادت پس از بیان ظرفیت بالای دانش زمین شناسی و ارتباط آن با دیگر علوم و معرفی علوم بین رشته‌ای پر کاربرد به بررسی وضع موجود دانش زمین شناسی پرداختند و رهنمودهای ارزنده‌ای را ارائه کردند.
 
 
سخنران دوم این کارگاه، دکتر مباشری، با ارائه دستاوردهای خود در حوزه سنجش از دور بر این موضوع که کارهای بزرگ از ایده های به ظاهر کوچک آغاز و راه اندازی می شوند، تأکید کردند.
 
 
مهندس هادیان در فضایی صمیمی و با بیانی گیرا و جذاب به تجربیات خود در ورود محیط کار پرداختند و راهبردها و نکات بسیار کاربردی و با ارزشی را برای جوانان گوشزد کردند.
 
 
در ادامه دکتر حافظی، عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد، این کارگاه را آغاز راه دانستند و بر ورود دانشجویان زمین شناسی به عرصه تأکید کردند.
 
 
این کارگاه با اهداء لوح و جوایز سخنرانان به پایان رسید.
 
 
 
 
این فرآیند با هم افزایی هر چه بیشتر در ماه های آینده پیگیری و پس از برگزاری دو کارگاه آموزشی دیگر و در اوج فعالیت به رویداد استارت آپی علوم زمین ختم خواهد شد.
این کارگاه جوی از امید و پویایی در بین فارغ التحصیلان گرایش های مختلف زمین شناسی و معدن پدید آورد و انتظار می رود بتواند در آینده نقش مثبتی در تبیین فرهنگ کار و کارآفرینی داشته باشد.
 
 
 
 
پیام ها:

loader
لینک های تصویری