بازدید فرماندار جغتای از فعالیت های اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

1399/05/22 تعداد بازدید: 681
print
بازدید فرماندار جغتای از فعالیت های اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

در جلسه ای با حضور دکتر مرتضی محبی فر، فرماندار جغتای، عملکرد و فعالیت های انجام شده توسط اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق تشریح شد.

با هماهنگی صورت گرفته، دکتر محبی‌فر، فرماندار جغتای به همراه مهندس هادی چوپانی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان ضمن حضور در اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و آشنایی با فعالیت‌های این اداره کل، به بحث و تبادل نظر در خصوص تسریع روند فعالیتهای زمین‌شناسی و اکتشافی در حوزه شهرستان جغتای پرداختند.

مهندس فرخ قائمی، مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، پس از معرفی اجمالی و ارائه شرح وظایف این اداره کل، به بیان توضیحاتی در خصوص پروژه‌ها و طرح های زمین‌شناسی و اکتشافی در محدوده شهرستان جغتای پرداختند.

نقشه‌های زمین‌شناسی تهیه شده، گزارش زمین‌شناسی و پتانسیل‌یابی شهرستان جغتای، اطلس نقشه‌های زمین‌شناسی 1:250000 شهرستان‌های جوین و جغتای، طرح ارزیابی و بررسی فرونشست دشت جوین (پروژه پایش فرونشست پنج دشت بحرانی استان) از جمله پروژه‌های حائز اهمیتی بود که در این جلسه مورد توجه قرار گرفت.

پروژه اکتشافی مس و طلای راه چمن، از مهم‌ترین محورهای بحث در این نشست بود و در این رابطه دکتر محبی‌فر، بر اهتمام فرمانداری شهرستان جغتای به منظور تسریع در فعالیت‌های اکتشافی در شهرستان توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور (اداره کل منطقه شمال شرق) تأکید نمودند.

در این جلسه که در تاریخ 99/5/21 برگزار گردید، مقرر شد تا موارد مطرح شده، در نشستی با حضور استاندار خراسان رضوی به عنوان مطالبات شهرستان جغتای با هدف توسعه و رونق این شهرستان به استحضار ایشان برسد.

 
 

پیام ها:

loader