نشست صمیمی رئیس نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی و کارشناسان اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

1401/01/16 تعداد بازدید: 13066
print
نشست صمیمی رئیس نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی و کارشناسان اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

جلسه هم اندیشی با حضور رئیس نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی و مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و همکاران ایشان در محل آمفی تئاتر این اداره کل برگزار شد.

 در این جلسه که صبح امروز، سه شنبه، شانزدهم فروردین ماه1401، به عنوان اولین جلسه مشترک در سال جاری برگزار گردید؛ گزارش مبسوطی از فعالیت های نظام مهندسی معدن استان توسط رئیس نظام مهندسی معدن، ارائه گردید. ترشیزیان در این ارائه به نقش کارشناسان سازمان زمین‌شناسی به عنوان ارکان نظام مهندسی معدن و نقش ایشان در تصمیم سازی‌ها و تدوین طرح های اکتشافی و نقشه های زمین شناسی دقیق اشاره کرد.

سازمان نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی در سال گذشته به لحاظ تعداد اعضاء دارای پروانه اشتغال در سطح کشور، رتبه نخست را داشته است و به لحاظ میزان درآمد، پس از استان کرمان، رتبه دوم را به دست آورده است. این سازمان دارای سه دفتر نمایندگی در شهرستان های خواف، سبزوار و گناباد و میز خدمت در شهرستان های کاشمر و نیشابور است.

ترشیزیان در این نشست به مهم ترین طرح های ارائه شده توسط نظام مهندسی معدن استان از جمله طرح جامع ساماندهی معادن سنگ آهن پلاسری سنگان خواف، تدوین سند جامع توسعه 20 ساله سنگ آهن خواف و طرح جامع ساماندهی سنگ های تزئینی مشهد اشاره کرد و از آغاز طرح بزرگ نقشه برداری و تعیین ذخیره معادن فعال استان خراسان رضوی بوسیله تصویربرداری های پهبادی خبر داد.

همچنین ضمن اشاره به مجوزهای آموزشی اخذ شده و تفاهم نامه هایی که سال گذشته به امضاء نظام مهندسی معدن استان رسیده است، اهم فعالیت های پیش رو این سازمان برای سال آینده را خاطرنشان نمود.

در ادامه ضمن تأیید تصمیمات اتخاذ شده در این سازمان، بحث و تبادل نظر در خصوص برنامه های پیش رو سازمان نظام مهندسی معدن استان صورت گرفت و پیشنهاداتی نیز مطرح شد که در پایان ترشیزیان، رئیس نظام مهندسی معدن استان و قائمی، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، ابراز امیدواری کردند که این نشست هم اندیشی منجر به پویایی و ارائه گزارش‌های اکتشافی و نقشه های زمین شناسی-معدنی دقیق و اصولی در سطح استان و پروژه های معدنی گردد. 

 

 

 

 

پیام ها:

loader
لینک های تصویری