اعلام آمادگی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق جهت توسعه فعالیت های اکتشافی در استان خراسان جنوبی

1395/12/24 تعداد بازدید: 1497
print
اعلام آمادگی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق جهت توسعه فعالیت های اکتشافی در استان خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، در دیدار دکتر طاهری، مدیر کل و مهندس رکنی، معاون اداره کل منطقه شمال شرق با مهندس آرین، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان خراسان جنوبی، بر گسترش فعالیت های این اداره کل در استان خراسان جنوبی تاکید شد.

 در این دیدار دکتر طاهری ضمن تشریح فعالیت های زمین شناسی و اکتشافی این اداره کل در سال های گذشته در استان خراسان جنوبی که منجر به تعیین ذخایر قابل توجهی طلا همچنین سایر عناصر فلزی گردیده، خاطر نشان کرد در صورت تامین منابع مالی، نیروی انسانی مجرب این اداره کل آمادگی کامل جهت تعریف پروژه های اکتشافی در مناطق مستعد استان را دارد و استان خراسان جنوبی بدلیل کمبود منابع آبی بایستی در راستای اکتشافات ذخایر معدنی سرمایه گذاری نماید و با توجه به پتانسیل بالای استان چشم انداز روشنی از فعالیت های اکتشافی را می توان در این منطقه متصور نمود.

مهندس آرین، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان خراسان جنوبی نیز ضمن اظهار علاقه مسئولین استان مبنی بر توسعه اکتشافات معدنی، همکاری و هماهنگی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را در جهت تعریف پروژه های اکتشافی خواستار شد.
در همین راستا در جلسه مشترک دکتر طاهری با حضور مهندس طلایی مقدم، معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس نیز چند پروژه اکتشافی در محدوده شهرستان طبس پیشنهاد شد که مهندس طلایی مقدم نیز با استقبال از پیشنهادات ارائه شده، پتانسیل های معدنی این شهرستان را در سند توسعه شهرستان یادآور شد و خواستار فعالیت های بیشتر اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق در شهرستان طبس شد.
مهندس طلایی مقدم همچنین معرفی جاذبه های ژئومورفوتوریستی شهرستان طبس را در راستای ثبت ژئوپارک ملی و بین المللی در این شهرستان ضروری دانست. وی همچنین راه اندازی موزه میراث زمین طبس را در راستای معرفی مباحث مرتبط با ژئوپارک در طبس موثر دانست و خواستار حمایت های علمی سازمان زمین شناسی از موزه میراث زمین طبس شد.
 
تصاویر مرتبط:
پیام ها:

loader
لینک های تصویری