بازدید مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از "پارک موزه علوم زمین " در مشهد

1397/12/12 تعداد بازدید: 927
print

بعدازظهر روز شنبه 97/12/11 مهندس مکرمی فر مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و همراهان از پروژه در حال افتتاح پارک موزه علوم زمین مشهد بازدید کردند.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق در بازدید پروژه پارک موزه علوم زمین مهندس پهلوان رئیس موزه‌های خراسان رضوی نیز حضور داشته و از کلیه مراحل تکمیل پروژه و روند بارگذاری نمونه‌ها بازدید کردند.
در پایان این بازدید جلسه مشترکی با حضور میهمانان و تعدادی از معاونین و رؤسای ادارات این اداره کل برگزار شد. دکتر طاهری ضمن خوش‌آمدگویی به مهندس مکرمی‌فر، ایجاد موزه علوم زمین را در راستای ماده 114 برنامه چهارم توسعه و ماده 112 آئین نامه اجرایی قانون معادن دانست که در ماده مذکور آمده است: "دولت موظف است به منظور ترویج فرهنگ معدن‌کاری و افزایش سرمایه اجتماعی بخش معدن از جمله ژئوتوریسم و موزه‌های معدنی، اعتبارات لازم را برای اطلاع‌رسانی عمومی و سایر موارد مرتبط در بودجه سنواتی خود پیش‌بینی کند". دکتر طاهری هم‌چنین روند تصویب و انجام کارهای اجرایی این پروژه را شرح داد. در ادامه مهندس مکرمی‌فر ضمن اظهار خرسندی از ایجاد این موزه در شهر مشهد بر حمایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از این موزه در آینده خبر داد و از زحمات مدیرکل و کارکنان این اداره کل در جمع‌آوری نمونه‌های ارزشمند موزه‌ای قدردانی کرد.
مکرمی‌فر خاطرنشان کرد کارهای ارزشمندی که در این موزه انجام شده قطعاً با مشکلات زیادی همراه بوده که اگر عشق به کار و تلاش شما نبود این مهم میسر نمی‌شد.
مکرمی‌فر هم‌چنین قول مساعد داد در مراسم افتتاحیه این پروژه به اتفاق معاونین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی شرکت نماید.

پیام ها:

loader
لینک های تصویری