تشکیل کارگروه توسعه کاربردهای انرژی هسته ای در استان خراسان رضوی

1401/06/24 تعداد بازدید: 11755
print
تشکیل کارگروه توسعه کاربردهای انرژی هسته ای در استان خراسان رضوی

جلسه اجرا و توسعه کاربردهای هسته ای در حوزه های صنعت، معدن، پزشکی و خدمات روز چهارشنبه مورخ 23 شهریورماه در محل استانداری حراسان رضوی و با حضور مدیرکل دفتر سرمایه گذاری استان برگزار شد.

 در این جلسه که به منظور هم‌اندیشی در خصوص امکان سنجی وارائه راهکارهای اجرایی در حوزه بهره‌وری از کاربردهای هسته‌ای برگزار شد، امید احسانی، مدیر عامل شرکت دانش بنیان کیان به عنوان اولین و تنهاترین شرکت در خاور و شمال خاوری کشور دارای مجوز تأسیس سامانه پرتودهی از سازمان انرژی اتمی کشور به کاربردهای انرژی هسته‌ای و ضرورت ایجاد سامانه پرتودهی در استان خراسان رضوی اشاره کرد. احسانی با تأکید بر ظرفیت‌های استان در زمینه های مختلف صنعت، کشاورزی و پزشکی، پتانسیل قابل سرمایه گذاری شهر مشهد را به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ‌ها در این حوزه مطرح کرد. در این نشست، محبوبه پرورش، رئیس اداره موزه و مستندات علوم زمین مشهد به عنوان نماینده اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق حضور یافت و کاربردهای پرتودهی در گوهرشناسی مورد توجه قرار گرفت. پرورش به کاربردهای پرتودهی در بهسازی گوهرها، تشخیص نمونه‌های اصل و تقلبی، بارزسازی ادخال‌ها و پدیده‌های بصری در گوهرسنگ‌ها و پژوهش‌های قابل انجام در این رابطه اشاره کرد.

در پایان این جلسه که با حضور مدیران استانی و نمایندگان ایشان برگزار گردید، عباس زاده، مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری استانداری خراسان رضوی، بر ایجاد کارگروه توسعه کاربردهای انرژی هسته‌ای در استان خراسان رضوی تأکید کرد و مقرر شد تا دبیرخانه علمی این کارگروه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد و دبیرخانه اقتصادی آن در خانه صنعت و معدن استان، ایجاد شود.
 
 
 
 
 
 
پیام ها:

loader
لینک های تصویری