در آستانه افتتاح نخستین پارک موزه علوم زمین کشور، این پروژه مورد بازدید سرپرست محترم سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور قرار گرفت

1397/11/17 تعداد بازدید: 1253
print

دکتر شهیدی سرپرست سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی  کشور  که به  نمایندگی از وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت بازدید و افتتاح تعدادی از پروژه های حوزه صنعت، معدن و تجارت به استان خراسان رضوی سفر کرده است عصر روز چهارشنبه ۹۷/۱۱/۱۷ و در آستانه افتتاح نخستین پروژه علوم زمین کشور از روند تکمیل و بهره برداری این پروژه بازدید کرد.

در آستانه افتتاح نخستین پارک موزه علوم زمین کشور این پروژه مورد بازدید سرپرست محترم سازمان 
زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور قرار گرفت.
دکتر شهیدی سرپرست سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی  کشور  که به  نمایندگی از وزیر صنعت، معدن وتجارت جهت بازدید و افتتاح تعدادی از پروژه های حوزه صنعت، معدن و تجارت به استان خراسان رضوی سفر کرده است عصر روز چهارشنبه و در آستانه افتتاح نخستین پروژه علوم زمین کشور از روند تکمیل و بهره برداری این پروژه بازدید کرد.
پروژه پارک موزه علوم زمین مشهد در زمینی به مساحت 10000 متر مربع و بیش از 2000 متر مربع زیربنا در بلوار شهید فکوری مشهد  و در جنب اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق جهت پشتیبانی علمی  از سال 1387 کلنگ زنی شده و اکنون پس از ده سال با مساعدت های مسئولین کشوری و استانی در آستانه بهره برداری قرار دارد. این موزه دارای پارک های تخصصی زمین شناسی ، اکتشاف و معدن کاری بوده و مجموعه های زیبایی از سنگ ها و فسیل ها و کانیها را جهت علاقمندان به نمایش خواهد گذاشت. همچنین در این موزه یک تونل اکتشافی و آموزشی مراحل مختلف معدن کاری را به عموم علاقمندان نمایش خواهد داد. 
 
دکتر شهیدی در بازدید این مجموعه اظهار امیدواری کرد در روزهای آینده  و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  با تکمیل و تجهیز و بارگذاری این مجموعه علمی، فرهنگی و هنری افتتاح شود تا خیل عظیم زائران و مسافرانی که به شهر مقدس مشهد سفر می کنند بتوانند با مسائل مختلف علوم زمین آشنا شوند. دکتر شهیدی در ادامه از کلیه دست اندرکاران در سطح کشور و استانی همچنین مدیریت و کارکنان اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق در راستای تکمیل و بهره برداری از این پروژه قدردانی کرد.
 
 
 
پیام ها:

loader
لینک های تصویری