رونمایی از سامانه های کاربردی زیرساخت فناوری اطلاعات در اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

1399/11/20 تعداد بازدید: 204
print

با هدف ساماندهی و صیانت از داده ها و افزایش بهره مندی کارشناسان از زیرساخت های فناوری اطلاعات فراهم آمده در اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، رونمایی از سامانه ارتباطات درون سازمانی Skype for business، سرویس Remote WebApp و سامانه آرشیو اسناد متصل به GIS در قالب یک کارگاه آموزشی انجام شد.

 

واحد فناوری اطلاعات این اداره کل به منظور بهره مندی یکسان، متمرکز و یکپارچه همکاران از خدمات نرم افزاری-سخت افزاری، کاهش هزینه های سخت افزاری و افزایش سرعت پردازشهای نرم افزاری مورد نیاز اقدام به راه اندازی سرویس Remote WebApp نموده است.

در حال حاضر فضای ابری داده مذکور، این امکان را برای کارشناسان فراهم کرده است تا پردازش های مورد نیاز را با استفاده از امکانات زیرساختی سرور و فضای اختصاص یافته با سهولت و بدون نیاز به حافظه و پردازنده داخلی انجام دهند و با  توجه به کاهش خطاهای نرم افزاری و سرعت بالای پردازش ها مورد استقبال کارشناسان قرار گرفته است. 

با فراهم شدن زیرساخت یاد شده و برقراری ارتباط دامنه سامانه متمرکز و جامع اطلاعات،  امکان دسترسی در سطوح مختلف سازمانی برای کارشناسان این اداره کل به داده های اطلاعات مکانی فراهم آمده است.

 

 

در بخش خدمات عمومی نیز سامانه ارتباطات درون سازمانی Skype for business، راه اندازی گردید که علاوه بر سهولت و سرعت در اطلاع رسانی های اداری، فضای مناسبی را برای گفتگو و کنفرانس و جلسات آنلاین و پی گیری امور در اختیار همکاران قرار داده و در شرایط همه‌‌‌‌گیری کووید 19 بسیار مفید و مؤثر واقع شده است.

این خدمات در قالب کارگاه آموزشی واحد فناوری اطلاعات، برای گروه های مختلف اداره کل در روزهای شنبه و یکشنبه، هیجدهم و نوزدهم بهمن ماه، ارائه و رونمایی گردید.

 

 

پیام ها:

loader
لینک های تصویری