موزه میراث زمین همزمان با یازدهمین همایش انجمن دیرینه شناسی ایران در طبس افتتاح شد.

1395/12/22 تعداد بازدید: 1635
print
موزه میراث زمین همزمان با یازدهمین همایش انجمن دیرینه شناسی ایران در طبس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، همزمان با برگزاری یازدهمین همایش انجمن دیرینه شناسی ایران در طبس، موزه میراث زمین که با همت و پی گیری تعدادی از متخصصین حوزه علوم زمین و گروه ژئوتوریسم طبس و با مساعدت های مهندس طلایی مقدم ، معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس، همچنین حمایت های دکتر طاهری، مدیر کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق مقدمات آن فراهم گردیده بود، در محل عمارت تاریخی باغ گلشن افتتاح شد.

 در مراسم افتتاح این موزه، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور، همچنین مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی و دکتر طاهری مدیر کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و خانم مهندس شجاعی، رئیس اداره موزه و مستندات علوم زمین این اداره کل و تعدادی از کارشناسان این اداره کل نیز حضور داشتند.

فرماندار ویژه طبس از همکاری های دکتر طاهری در راه اندازی این موزه تشکر کرد. همچنین دکتر طاهری با ذکر آماری از موزه های علوم زمین در سایر کشور ها، ایران و منطقه طبس را مستعد راه اندازی موزه های علوم زمین جهت ثبت مستندات علوم زمین و شناسایی علوم زمین به جامعه دانست و برحمایت های علمی از موزه میراث زمین توسط اداره موزه این اداره کل در آینده تاکید کرد.
 
تصاویر مرتبط:
پیام ها:

loader
لینک های تصویری