موفقیت موزه علوم زمین مشهد برای پنجمین سال پیاپی

1397/03/19 تعداد بازدید: 2179
print

انتخاب موزه برتر، با هدف معرفی فعالیت های موزه داران و ایجاد شناخت و همکاری بین موزه های سراسر ایران، هر سال در هفته میراث فرهنگی، همراه با بزرگداشت موزه دارانی که دیگر همراه ما نیستند و گرامی داشت روز جهانی موزه در ایران برگزار می شود.

11 شاخص انتخاب موزه های برتر از طرف ایکوم جهانی ارسال می شود و فعالیت های یک ساله موزه های شرکت کننده در این رقابت در دسته های خصوصی و دولتیِ کوچک، متوسط و بزرگ مورد ارزیابی قرار می گیرد. این شاخص های 11 گانه با توجه به حساسیت موضوعات در جوامع مختلف و نیاز به توجه موزه ها به عنوان مراکز فرهنگی هر جامعه، انتخاب می شوند. 

امسال برای پنجمین سال پی در پی، موزه علوم زمین موفق به کسب رتبه موزه برتر در شاخص آموزش در بین موزه های دولتی متوسط شده است. این موفقیت به دلیل فعالیت در برگزاری دوره های آموزشی گوهرشناسی مقدماتی به مدت 56 ساعت برای همکاران و کارورزان موزه و خارج از موزه همراه با دریافت مدرک از سازمان فنی و حرفه ای مشهد، برگزاری کارگاه آموزشی یک روزه آشنایی و شناسایی شهاب سنگ ها با شرکت بیش از 70 نفر از علاقمندان در این زمینه، برگزاری روش های استفاده بهتر از آب تصفیه شده در مدارس ابتدایی مشهد بدست آمده است.
 
 
پیام ها:

loader
لینک های تصویری