وضعیت فرونشست شهر مشهد در جلسه ای با حضور نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

1400/04/05 تعداد بازدید: 370
print

گزارش اقدامات و بررسی های فنی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق در خصوص پدیده فرونشست شهر مشهد توسط معاون زمین شناسی این اداره کل در حضور پژمان فر، نماینده مجلس شورای اسلامی ارائه گردید.

در این جلسه، اقدامات صورت گرفته در رابطه با فرونشست دشت های استان خراسان رضوی و به طور ویژه گزارش وضعیت فرونشست شهر مشهد تا پایان سال 2020 به همراه نقشه های مربوطه ارائه گردید. به گفته معاون زمین شناسی این اداره کل، تهیه نقشه پهنه بندی خطر فرونشست مشهد در دستور کار قرار گرفته است و در همین راستا مقرر شد تا کلیه اطلاعات از ارگان ها و سازمان های ذی ربط نظیر سازمان آب منطقه ای، اداره برق، اداره گاز و شهرداری مشهد به نحو مقتضی در اختیار اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق قرار گیرد.
شریفی افزود؛ بررسی نهایی گزارش سازمان زمین شناسی و سازمان نقشه برداری به جلسه ای مشترک بین دو سازمان موکول شد.
در این جلسه که با حضور دکتر پژمان فر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و مهندس قائمی، مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، مهندس شریفی، معاون زمین شناسی این اداره کل، مهندس بذری مشاور دفتر نماینده در امور آب شهرستان مشهد همراه با دکتر طباطبایی مدیرکل دفتر نظارت بر بهره برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مهندس میبدی برگزار شد، پژمان فر از اقدامات و فعالیت های درخور و شایسته اداره کل زمین شناسی شمال شرق ابراز خرسندی کرد و اطلاع رسانی و تسهیل در تکمیل سایر بخش های مطالعاتی و فنی پروژه پهنه بندی خطر فرونشست دشت های استان به خصوص شهر مشهد را با توجه به شرایط خاص این شهرستان، مورد تأکید قرار داد.
 

 

پیام ها:

loader
لینک های تصویری