یادی از مرحوم، نصیر نادری، معاون اکتشاف اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

1400/10/13 تعداد بازدید: 833
print
یادی از مرحوم، نصیر نادری، معاون اکتشاف اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

مرحوم نصیر نادری پس از حدود سی سال تلاش مخلصانه و خاضعانه در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، یازدهم دی ماه، چشم از جهان فروبست.

 مرحوم نادری در سال 1370 وارد سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور شد و در مدت خدمت در این مجموعه، نقشه‌های زمین‌شناسی و آثار علمی بسیار زیادی از خود به یادگار گذاشت و در تربیت نیروی انسانی کارآمد، نقش بسزایی را ایفاء کرد. در کارنامه درخشان آن مرحوم، مدیریت مجموعه ژئوماتیکس و معاونت اکتشاف اداره کل منطقه شمال شرق به چشم می خورد.

مرحوم نادری دوره کارشناسی زمین شناسی را در دانشگاه فردوسی مشهد گذراند و سپس در گرایش تکتونیک به تحصیل ادامه داد. ایشان دانشجوی دکتری زمین شناسی اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد بودند.

تهیه 12 برگ نقشه زمین شناسی، مطالعات زمین شناسی ، تهیه نقشه های زمین شناسی کاربردی و تکتونیک و تهیه گزارشات مرتبط، مشارکت در تهیه نقشه های رقومی یکپارچه زمین‌شناسی منطقه شمال شرق و ده ها خدمت ارزنده دیگر از مهم ترین فعالیت ها و سوابق ایشان در سازمان می باشد.

پیکر ایشان در روز یکشنبه، دوازدهم دی ماه پس از طواف حرم مطهر رضوی در بهشت رضای مشهد (بلوک15، قطعه آقا جواد تهرانی) به خاک سپرده شد. مراسم بزرگداشت ایشان نیز امروز، دوشنبه، در مسجد چهارده معصوم مشهد (بلوار فرهنگ) برگزار می‌گردد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

 

 

 

 

 

 

 

 

پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری