برگزاری موفق پیش رویداد استارت آپی علوم زمین در قالب دومین کارگاه مقدماتی

1397/07/14 تعداد بازدید: 2222
print
برگزاری موفق پیش رویداد استارت آپی علوم زمین در قالب دومین کارگاه مقدماتی

دومین کارگاه آموزشی رویداد استارت آپی علوم زمین بعنوان دومین پیش رویداد استارت آپی در تاریخ 97/7/11 در محل سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مشهد و با حضور تعدادی از دانشجویان و دانش آموختگان رشته های علوم زمین، اساتید دانشگاه های مشهد و شرکت های معدنی، همچنین تیم های صاحب ایده در حوزه علوم زمین به همت اداره کل زمین شناسی منطقه شمال شرق و گروه زمین شناسی دانشگاه پیام نور مشهد برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه دکتر نژاد علی، رئیس دانشگاه پیام نور منطقه ۹ کشور و رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی، ضمن خوشامدگویی به حضار به تغییر رویکردهای جامعه مدنی منطبق بر نیازهای روز اشاره کرد و بر این نکته تأکید کرد که در حال حاضر نقش آفرینی و به میدان آمدن جوانان در عرصه علم و تولید ثروت؛ نیاز اصلی کشور است.

در ادامه دکتر مظلومی بجستانی، مدیر گروه زمین شناسی دانشگاه پیام نور مشهد نیز ضمن عرض خیر مقدم، روند اجرایی برگزاری رویداد استارت آپی علوم زمین را توضیح داد و به ضرورت برگزاری کارگاه های مقدماتی و نیز رویداد استارت آپی علوم زمین به عنوان مکمل آموزه های دانشگاهی به منظور ارتباط نزدیک تر دانش آموختگان با حوزه های تجربی و کارآفرینی اشاره کردند.
سخنران بعدی خانم مهندس اسلامی، مدیر عامل شرکت کیهان کاوان کوشا بود. خانم اسلامی با بیانی شیوا تحت عنوان "شتابدهی در توسعه ایده ها و ایجاد فرصت ها با تکنیک‌های شبکه سازی" ضمن اشاره به تجربیات خود، فضای فکری مناسبی را میان شرکت کنندگان ایجاد کرد و نکات مهمی را در رابطه با شناخت فرصت ها و روند شبکه سازی مطرح نمود.
در ادامه مهندس جاهدی، کارشناس ارشد کارآفرینی و رئیس دبیرخانه کسب و کارهای نوپای استان خراسان رضوی با ارائه مثال هایی از کسب و کارهای موفق استارت آپی در سراسر دنیا به تشریح ارکان راه اندازی یک استارت آپ پرداخت و رویکردهای مختلف آن را جهت حاضرین تبیین نمود.
در بخش پایانی این کارگاه، دکتر ناصر حافظی مقدس، عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص اشتغال پایدار در علوم زمین و مهارت های مورد نیاز به ارائه مطلب پرداخت. ایشان تسلط بر دانش پایه را در راه اندازی یک کسب و کار موفق در حوزه علوم زمین را امری اجتناب ناپذیر دانست و به مسائل و مشکلات موجود در راه اندازی کسب و کار در حوزه تخصصی زمین شناسی و سایر علوم مرتبط پرداخت.
دکتر طاهری، مدیر کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق نیز ضمن تاکید بر بکارگیری و تعمیق بر مطالب ارائه شده توسط اساتید کارگاه، از میزبانی دانشگاه پیام نور مشهد و حضور صاحبنظران و اساتید محترم قدردانی نمود.
در پایان شرکت کنندگان در کارگاه، از نمایشگاه جنبی "دست سازه های سنگی" که یک کار موفق در حوزه فرآوری و هنری مصنوعات سنگی می باشد، بازدید کردند.
دراین پیش رویداد افزون بر دانشجویان، دانش آموختگان و تعدادی اعضای هیئت علمی دانشگاه های مشهد، حجت الاسلام جباریان، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور و سرکار خانم دکتر ضیائی، رئیس محترم پیام نور مشهد نیز در بخش هایی از کارگاه حضور یافتند.
پیام ها:

loader
لینک های تصویری