مشهد مجری بزرگترین رویداد استارت آپی علوم زمین کشور شد

1397/08/02 تعداد بازدید: 1145
print

مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق گفت: بر اساس تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری برگزاری بزرگترین رویداد استارت آپی علوم زمین کشور طی روزهای 23 تا 25 آبان ماه جاری در مشهد برپا می شود.

 جعفر طاهری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این استارت آپ فرصت مغتنمی برای دانشجویان و دانش آموختگان رشته های مرتبط در حوزه زمین شناسی است که با ارائه ایده های نو در زمینه های علوم زمین و معدن می توانند به تجاری سازی این ایده ها نائل آیند.

وی حمایت از استارت آپها در راستای جذب سرمایه گذاری جهت ایده های نو را ضروری توصیف و بیان کرد: جوانان نخبه و کارآفرینان در این حوزه می توانند پیگیر مشکلات و نارساییهای موجود در حوزه زمین شناسی و معدن و علوم مرتبط باشند تا با ارائه راه حلهای مناسب بستری برای اشتغال خود و دیگران ایجاد کنند. 
مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق ادامه داد: تاکنون برگزاری سه پیش رویداد در دانشگاههای فردوسی، پیام نور و آزاد اسلامی واحد مشهد در ماههای تیر، مهر و آبان امسال جاری برنامه ریزی شده و این برنامه ها فرصت مناسبی برای آشنایی علاقه مندان با کارکردهای رویداد استارت آپی، ظرفیتهای کارآفرینی و تولید ثروت در حوزه دانشی تخصصی علوم زمین و بهره مندی از تجربیات کارآفرینان موفق در این عرصه است.
استارت آپ(start-up) بطور کلی به اقدام یا مجموعه‌ کارهایی به منظور یک حرکت جدید، یک شرکت یا کسب و کار تازه گفته می شود که در واقع به معنای تجارت نوپا در قالب یک کمپانی، شراکت یا سازمان در پی ایجاد و راه‌ اندازی یک مدل تجاری جدید در زمینه خاصی است. بر این اساس ''نوآوری و معرفی ایده های جدید'' به عنوان شاخصه‌ اصلی استارت آپ تلقی می شوند که درونمایه آن ایجاد تحول نوین و تلاش برای رشد است.
در حوزه علوم زمین و در سطح جهانی رشد فزاینده ای در تشکیل استارت آپها در بخشها و محورهای متنوع زیرمجموعه این دانش در قرن 21 مشاهده و در آغاز سال 2018 میلادی حدود 200 استارت آپ در حوزه فعالیتهای معدنی گزارش شده است.
اواخر پارسال معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از فعالیت سه هزار استارت ‌آپ در ایران خبر داد. نیمه دوم سال پارسال نیز انجمن استارت آپ در خانه معدن ایران تشکیل شد.
خراسان رضوی با برخورداری از معادن و جاذبه های طبیعی منحصر به فرد ظرفیت مطلوب برای رونق ژئوتوریسم(زمین‌ گردشگری) و گردشگری معدنی دارد. 68 نوع ماده معدنی در این استان شناسایی شده که مهمترین آنها سنگهای قیمتی و سنگ آهن است.
موزه علوم زمین و پروژه در حال تکمیل پارک موزه علوم زمین در اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال شرق نیز دربرگیرنده زیباترین نمونه‌ های سنگ، کانی و فسیل از اقصی نقاط ایران است.
منبع خبر: ایرنا
پیام ها:

loader
لینک های تصویری