نخستین کنگره بین المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار برگزار شد

1396/07/12 تعداد بازدید: 2898
print
نخستین کنگره بین المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار برگزار شد

مراسم افتتاحیه نخستین کنگره بین المللی ژوراسیک ایران و کشورهای همجوار صبح امروز 12 مهرماه 1396 در هتل پردیسان مشهد برگزار شد.

در نخستین کنگره ژوراسیک ایران، کارشناسان و متخصصان حوزه ژوراسیک علوم زمین از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه و ترکیه به همراه متخصصان ایرانی جدیدترین یافته های خود را در قالب 33 سخنرانی و 17 پوستر در 3 سالن ارائه دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، در مراسم افتتاح این کنگره که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، مهندس مقدوری معاون محترم امور عمرانی استانداری خراسان رضوی معرفت شناسی در حوزه علوم زمین را بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت متخصصان این رشته با دقت بیشتری در حوزه اکتشافات به بخش های معرفتی نیز توجه دارند و نتایج آن برای بشریت نیز به ارمغان آورده می شود.

مهندس مقدوری اهمیت این کنگره بین المللی را در راستای معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 برشمرد و گفت در سالی که از طرف آیسسکو  مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 انتخاب شده این رخداد علمی و فرهنگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در این مراسم از سه متخصص برجسته در حوزه ژوراسیک ایران، شامل پروفسور فرزیش از کشور آلمان و پروفسور آقانباتی و پروفسور سیدامامی از ایران به لحاظ مطالعات بنیادی در حوزه ژوراسیک ایران و زمین شناسی ایران تقدیر شد و لوح سپاس و یک هدیه ارزشمند فرهنگی نیز اهدا گردید.

دکتر جعفر طاهری مدیر کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و دبیر اجرایی این کنگره نیز ضمن خوش آمد گویی به میهمانان محترم داخلی و خارجی از دانشگاه های سراسر ایران و کشورهای اروپایی و ترکیه روند برگزاری این کنگره را که با اخذ مجوزهای قانونی در یک فرآیند یک ساله به ثمر نشسته است در اشکال ساختاری و محتوایی جهت حاضرین تشریح کرد.

دکتر طاهری از حمایت های مسئولان سازمان زمین شناسی بویژه آقای مهندس کره ای و حضور گرم و صمیمی آقای دکتر قلمقاش معاون محترم سازمان زمین شناسی، همچنین مقامات محترم استانی بویژه آقای مهندس مقدوری معاونت محترم امور عمرانی استانداری تشکر کرد.

دکتر طاهری همچنین از قبول مسئولیت دبیری علمی این کنگره توسط دکتر احمدزاده هروی پیشکسوت زمین شناسی ایران تشکر کرد و با ارائه گزارشی تعداد مقالات رسیده به این کنگره تخصصی را 88 مورد برشمرد که 50 مورد آن توسط داوران جهت ارائه مورد پذیرش قرار گرفته است.

لازم به ذکر است در مراسم افتتاحیه دو مقاله در خصوص ژوراسیک ایران توسط پروفسور فرانس فرزیش از دانشگاه ارلانگن آلمان و پروفسور آقانباتی (توسط دکتر مجیدی فرد) از دانشگاه تهران ارائه گردید.

در پایان مراسم افتتاحیه میهمانان حاضر جهت حضور در سالن های سخنرانی به اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق راهنمایی شدند.

 

 

 

پیام ها:

loader
لینک های تصویری