خورشید مشرق، در عرصه های توفیق

1398/02/16 تعداد بازدید: 1232
print
خورشید مشرق، در عرصه های توفیق

بی‌گمان همه انسان‌ها به فراخور شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی عرصه‌های متنوع و گوناگونی از توفیق را تجربه نموده‌اند که می‌تواند به عنوان الگویی برای دیگران مطرح باشد. "عرصه‌های توفیق" فرصتی برای شناخت دلایل موفقیت و نه الزاماً انسان‌های موفق است تا با تبیین هر چه بهتر این دلایل، زمینه برای استفاده دیگران فراهم شود.

در این رابطه فصلنامه خورشید مشرق مرکز مشهد در هر شماره به بررسی موفقیت‌های یک یا چند تن از همکاران خود می‌پردازد.
 
مهندس محمدتقی استشاره
 
محمد تقی استشاره متولد 1343 در تهران است که در سن سه سالگی بنا به ضرورت، همراه خانواده از تهران به دامغان مهاجرت نمود. وی تحصیلات ابتدایی خود را تا مقطع دبیرستان در شهرستان دامغان گذراند و در اولین دوره بعد از انقلاب فرهنگی و بازگشایی دانشگاه‌ها در سال 1362 در دانشگاه صنعتی اصفهان رشته اکتشاف معدن پذیرفته شد.
ایشان نخستین تجربه کاری خود را در شرکت ذغالسنگ البرز شرقی (معدن ذغالسنگ طرزه) در سال 1369 به عنوان مسئول پیشروی بخشی از معدن کلاریز آغاز نمود و پس از یک سال، در اداره کل معادن و فلزات استان سمنان در سال 1370 مشغول به کار شد. در ابتدا به عنوان کارشناس اداره بهره‌برداری تا سال 72 و سپس به عنوان رئیس اداره بهره‌برداری تا سال 74 خدمت کرد.
وی از سال 1374 به عنوان معاون اداره کل معادن و فلزات و سپس معاون امور معادن در سازمان صنایع و معادن که با اداره کل بازرگانی ادغام شده بود تا سال 89 ادامه داد در این زمان با حفظ سمت قبلی در دو دوره به عنوان سرپرست سازمان صنایع و معادن استان سمنان برگزیده شد. هم‌چنین از سال 89 تا 91 معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بود.
در سال 78 به عنوان کارمند نمونه استانی انتخاب گردید و در سال 84 معاون نمونه رئیس سازمان ملی بود.
این همکار گرامی در سال 91 به اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق منتقل و تاکنون فعالیت‌های مفیدی داشته است ایشان هم‌اکنون به عنوان رئیس اداره اکتشافات غیرفلزی در بخش اکتشاف مسئولیت دارند.
محمدتقی استشاره در سال 92 در رشته زمین‌شناسی زیست محیطی دانشگاه پیام‌نور مشهد (مقطع کارشناسی ارشد) پذیرفته شد و در سال 95 موفق به اخذ مدرک گردید.
وی موفق به گذراندن چندین دوره آموزشی تخصصی، آموزشی و اداری شده است.
محمدتقی استشاره از نظر همکارانش فردی صبور، خوش اخلاق و جدی می‌باشد.
 
خورشید مشرق برای این همکار عزیز آرزوی موفقیت در تمامی مراحل زندگی را دارد.
 
 
 
 
مهندس مریم حسینیون
 
مریم حسینیون متولد 1346 در شهر مشهد می‌باشد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در مشهد گذرانده و در سال 1364 با توجه به علاقه شخصی، در دانشگاه تربیت معلم تهران در رشته زمین‌شناسی پذیرفته شد. سال 1369 در سازمان زمین‌شناسی کشور به عنوان کارشناس فسیل‌شناسی استخدام شد و به مطالعه فرامینیفرا پرداخت. در سال 1370 با تقاضای انتقالی به مشهد موافقت شد ولی در سال 1371 در رشته چینه فسیل، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال، پذیرفته شد و دوباره در سازمان زمین‌شناسی تهران تا خرداد 1373 مشغول به کار شد. و پس از آن تا سال 1380 مشغول کارهای غیردولتی بود و از ابتدای سال 1380 دوباره همکاری خود را در اداره کل زمین‌شناسی منطقه شمال شرق (مشهد) آغاز کرد و به مطالعات آمونیت روی آورد.
در سال 1382 در یک کارگروه سه نفره راه‌اندازی سایت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال‌شرق را به عهده گرفت و در سال 1384 در راه‌اندازی موزه‌علوم زمین همکاری مثمرثمری داشت. 
از سال 1388مسئولیت امور آموزشی مرکز را تاکنون به عهده داشته و در حال حاضر مسئول بخش فسیل‌شناسی موزه می‌باشد.
مهم‌ترین فعالیت‌ها: 
- عضو 7 کارگروه تخصصی 
-کسب پروانه اشتغال به کار در حرفه‌های مهندسی معدن
- گذراندن 10 دوره تخصصی به زبان اصلی و  30 دوره تخصصی و  37 دوره عمومی
- ترجمه چندین مقاله و گزارش تخصصی 
- تهیه و ارائه 9 مقاله در فصلنامه و گردهمایی‌های علوم زمین
- تهیه دو اطلس آمونیت و همکاری در تهیه کتاب موزه
- انجام مطالعات فسیل شناسی در 8  نقشه 1:100000 و 4 نقشه 1:25000 
- استاد مشاور 4 پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجویان دانشگاه تهران
- عضو کمیته‌های علمی، اجرایی و راهبردی و داوری 14 مقاله همایش‌ها و گردهمایی تخصصی
- تلاش مجدانه در انجام امور محوله موزه که منجر به دریافت 5 تقدیرنامه موزه علوم زمین مشهد از ایکوم ایران شد
- تدریس 2 کارگاه آموزشی فسیل‌شناسی
- مسئول چند غرفه در نمایشگاه‌ها و مشارکت در برپایی نمایشگاه‌های علوم زمین در تهران و مشهد
مریم حسینیون از نظر همکارانش فردی صبور، خوش اخلاق و خوش‌رو می‌باشد.
 
فصلنامه خورشید مشرق برای این همکار خوب آرزوی سلامت و بهروزی دارد.
 
 
 
دفاعیه دکتری
 
 
همکار محترم: جناب آقای دکتر جعفر رکنی
بدین‌وسیله دفاع موفقیت‌آمیز شما از رساله دکتری‌ با عنوان:
"تجزیه و تحلیل ویژگی‌های مورفولوژیکی و توزیع فضایی مخاطره فرونشست زمین در دشت نیشابور" با رتبه عالی (19/25) را خدمت جنابعالی تبریک عرض نموده و برای شما آرزوی توفیق روزافزون داریم. امید که در تمام مراحل کار و زندگی‌تان همواره موفق و سربلند باشید.                                 
هیئت تحریریه پیک خبری
 
 
 

 

پیام ها:

loader
لینک های تصویری