خورشید مشرق، نوشتار آغازین

1398/02/16 تعداد بازدید: 1696
print
خورشید مشرق، نوشتار آغازین

از پویایی و حرکت در زمستان گفتن شاید دلنشین‌تر از هر فصل دیگری باشد، گرمای تلاش و کوشش چونان اثری جادویی و سحرآمیز داردکه زمستان علی‌رغم این‌که فصل آرامش و سکون نسبی طبیعت است، ذهن و روح را به پرواز می‌کشاند. در جزء جزء پیکره هستی این تضادها همواره زاینده است. تناقضی جوهری که زایشی گوهری را به دنبال خواهد داشت و ما نیز بر این قاعده موجود هستیم تا در هر فصل طرح نو درافکنیم شاید راهی بگشاییم به عرصه توفیقات بیشتر.

زمستان در اداره کل، پر جنب و جوش‌تر از همیشه رقم خورد. برگزاری آیین گشایش پارک موزه علوم‌زمین و تمام آن چه که پیش از آن به عشق وصف ناشدنی همکاران روی داد؛ زمستان را به فصلی بارور و شکوهمند مبدل ساخت. گردهم‌آیی ارکان اجرایی کشوری و استانی، مدیران مراکز سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در کنار پیش کسوتان علوم‌زمین چنان فرصت مغتنمی را از پرده محال بیرون کشید که مجال هم‌نشینی و بهره‌مندی از نظرات کلیه این بزرگواران را یکی از بارزترین دستاوردهای این آیین می‌توان برشمرد.
برگزاری همایش انجمن دیرینه‌شناسی ایران در اداره کل برگ دیگری از توفیق و تکاپوی اداره کل در زمستان بود که با حضور جمع زیادی از متخصصین این حوزه به ظهور رسید.
هم آهنگ با تمام آن‌چه که به رنگ تازه پویایی و جنبش، پیش رفت؛ فعالیت‌های فنی و اجرایی اداره کل به توان نیروی انسانی علاقه‌مند و متخصص در حال پیگیری و انجام بوده و خواهد بود و هم‌چون گذشته هیچ چیز نتوانسته و نخواهد توانست در حرکت رو به جلوی این مجموعه توقفی ایجاد کند که به اذعان بسیاری این حاکمیت عشق و علاقه است که چرخ حرکت و رونق را در مجموعه به گردش واداشته است.  
این‌گونه است که پیک خبری زمستان 1398، نباید و نمی‌تواند از رویدادهای مهم این سه ماهه اثرپذیری شایانی نیافته باشد. بی‌گمان خوانندگان گرامی با مرور مطالب این شماره از خورشید مشرق به گوشه‌ای از دستاوردهای سترگی که در این بازه زمانی محقق شد، آشنا خواهند شد. رویدادهایی که در آینده این کانون علم و عمل بیشتر و بیشتر مسیر توسعه و تعالی را طی خواهند نمود. انشاء الله
سردبیر
پیام ها:

loader
لینک های تصویری