خورشید مشرق 20، همراه با پیشکسوتان زمین شناسی ایران در افتتاحیه پارک موزه علوم زمین مشهد

1398/04/14 تعداد بازدید: 1220
print
خورشید مشرق 20، همراه با پیشکسوتان زمین شناسی ایران در افتتاحیه پارک موزه علوم زمین مشهد

برگرفته از: سایت سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور

 

 
میان ازدحام رفت‌وآمدهای مهمانان افتتاحیه پارک موزه علوم‌زمین مشهد، نگاهم به دنبال پیشکسوتان زمین‌شناسی ایران بود. زمین‌شناسان پیشکسوت و باسابقه‌ای که امروز دوران بازنشستگی را طی می‌کنند. 
شمع وجود پیشکسوتان زمین‌شناسی به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گرمی و روشنایی بخشیده و زمین‌شناسی کشورمان به وجود کسانی که این‌چنین خالصانه در راه اعتلای علمی و تحقیقاتی این میهن عزیز ‌کوشیده‌اند، افتخار می‌کند.
قلب زمین‌شناسان و معدنکاران پیشکسوت برای زمین و زمین‌شناسی ایران مهربانانه می‌تپد و آرزوی سرافرازی میهن عزیزمان را در عرصه‌های مختلف علوم، از جمله زمین‌شناسی در دل می‌پرورانند.
زمین‌شناسان پر تلاش دیروز و استادان و پیشکسوتان پر تجربه امروز را زنان و مردانی با چهره عجین شده با زمین یافتم. کسانی که احساس می‌کنی خونی مشترک در رگ‌های آنها و زمین جاری است، زیرا انسان و زمین یک خانواده واحد و جدا‌ناپذیرند.
زمین‌شناسان جزو معدود افرادی هستند که برقراری رابطه با زمین را با تخصص خاص خود تلفیق کرده و به مطالعه و شناسایی سطح و درون زمین می‌پردازند، همان‌هایی که با وجود سختی‌های بی‌‌پایان، از جان و دل عاشق زیبایی‌های پنهان و پیدای زمین هستند.
معدنکاران و زمین‌شناسان کسانی هستند که گوششان با آوای زمین ایرانمان آشناست و چشمشان وجب به وجب این خاک پاک را درنوردیده است. زمین در دل خود برکات بسیار دارد و برداشت از آن‌چه که پنهان در آن نهفته کار زمین‌شناس و معدن‌کاری است که از آنچه در دل زمین است، آگاهی دارد و شیوه دست یازیدن به آن را می‌داند.
خویشاوندی انسان و زمین از گذشته تا امروز مساله‌ای  انکارناپذیر است و همین آشنایی دیرینه است که انسان را وا می‌دارد تا هر آنچه را نیاز دارد از دامان رنگارنگ و سخاوتمند زمین بردارد. اگر عاشق زمین و طبیعت باشی، به آفریننده آنها هم عشق می‌ورزی و اگر محیط پیرامونت را خوب بشناسی، خالق خود را هم خواهی شناخت.
 
 
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری