خورشید مشرق 20، کوتاه با جمعی از پیش کسوتان؛ در حاشیه آیین گشایش پارک موزه علوم زمین

1398/04/14 تعداد بازدید: 1085
print
خورشید مشرق 20، کوتاه با جمعی از پیش کسوتان؛ در حاشیه آیین گشایش پارک موزه علوم زمین

توسط: محبوبه پرورش

در شماره گذشته فصلنامه خورشید مشرق (زمستان 97 – شماره 19) به دلیل حجم زیاد مطالب "گزارش ویژه برگزاری آیین افتتاحیه پارک موزه علوم زمین" مجال چاپ مطلبی تحت عنوان "کوتاه با پیشکسوتان" مقدور نشد که این مطلب را در این شماره به اختصار آورده‌ایم.
 
دکتر احمد‌زاده: برای این مجموعه زحمات زیادی کشیده شده است.
 این کارها برای به نتیجه رسیدن، عشق می‌خواهد.
 
 
دکتر افتخارنژاد: در ادارات دولتی تاکنون چنین جو صمیمی را ندیده ام. همه چیز خیلی خوب است. این صمیمت در مرکز مشهد، استثنایی است که جایی سراغ نداریم.
 
 
دکتر سبزه‌ئی: هم از جنبه علمی و هم از جنبه توریستی کار ارزشمندی انجام شده است. گروه کاری با علاقه به کار خود ادامه دهند. اطلاعات خود را مدام به روز کنند. نوآوری و خلاقیت داشته باشند. دوره‌های آموزشی برای افزایش سطح علاقه مندی دانش آموزان به علوم زمین برگزار کنند. موزه‌های سایر نقاط دنیا را ببیننند و از آن‌ها الهام بگیرند.
 
 
مهندس بهروزی: این مجموعه در ایران نمونه است. من در  مدت 25 سال گذشته همه جا را دیده ام. مرکز مشهد، اداره‌ای است در زیرمجموعه‌های سازمان زمین شناسی که خیلی خوب کار می‌کند. واقعا کار می‌کنند. انگیزه کار بالا است.
 
 
مهندس ملاک‌پور: گشایش این موزه گامی بسیار بزرگ است و بسیار ستودنی است و من از این بابت تشکر می‌کنم. موزه "علوم‌زمین" باید به همه زیرشاخه‌ها و علوم مرتبط با زمین بپردازد. باید آموزش و آگاهی رسانی را به تکامل برساند و این هدف اصلی است. باید سعی کنید علوم زمین را برای همه قشرهای جامعه به نحو قابل تفهیم آموزش دهید و برای همه قشرها حرفی برای گفتن داشته باشید. زمین یک ثروت است. در قرآن هم به تکرار به این موضوع اشاره شده است. این باید از طریق موزه در جامعه جا بیفتد. بهره بردای صحیح از زمین به عنوان یک ثروت خدادادی را به جامعه القاء کنید. باید یادآوری شود که سهم معدن در تمام صنایع است و ارزش افزوده در معدن مورد توجه قرار گیرد. این‌که در هر صنعتی چقدر از معدن استفاده می‌شود را به تصویر بکشید.
 
 
مهندس شهرابی: با سابقه‌ای که در این رابطه دارم، می‌توانم بگویم: خیلی عالی بود و زحمت زیادی کشیده شده است برای پارک موزه علوم زمین. به همه تبریک می‌گویم که فضای تا این اندازه غنی و خوبی را ایجاد کرده اید و کار بزرگی کردید. به دکتر طاهری و شما خسته نباشید می‌گویم.
 
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری