خورشید مشرق 21، در عرصه های توفیق

1398/07/22 تعداد بازدید: 367
print
خورشید مشرق 21، در عرصه های توفیق

بی‌گمان همه انسان‌ها به فراخور شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی عرصه‌های متنوع و گوناگونی از توفیق را تجربه نموده‌اند که می‌تواند به عنوان الگویی برای دیگران مطرح باشد. "عرصه‌های توفیق" فرصتی برای شناخت دلایل موفقیت و نه الزاماً انسان‌های موفق است تا با تبیین هر چه بهتر این دلایل، زمینه برای استفاده دیگران فراهم شود.
در این رابطه فصلنامه خورشید مشرق مرکز مشهد در هر شماره به بررسی موفقیت‌های یک یا چند تن از همکاران خود می‌پردازد.

دکتر رضا منظمیرضا منظمی متولد 17 فروردین 1347 و دانش‌آموخته کارشناسی زمین‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد (سال 1370) است. وی کارشناسی ارشد خود را در سال 1374 با گرایش زمین‌شناسی اقتصادی و در دانشگاه شیراز به پایان رساند و در مهرماه 1378 و به دنبال شرکت در طرح اکتشاف جنوب خراسان، به استخدام سازمان زمین‌شناسی کشور درآمد و به عنوان کارشناس در بخش اکتشاف این اداره کل مشغول به کار شد. او در سال 1396 دکتری زمین‌شناسی اقتصادی خود را از دانشگاه فردوسی دریافت کرد.
رضا منظمی از شهریور 1392 تا شهریور 1398 به عنوان مسئول حراست در این اداره کل مشغول به خدمت بود. به باور ایشان و کثیری از همکاران این اداره کل در مدت تصدی این مسئولیت، تعامل خوبی فیمابین مدیریت، کارشناسان و بقیه همکاران با اداره حراست به وجود آمده است که ناشی از تغییر و بهبود نگرش نسبت به یکدیگر می‌باشد. مهم‌ترین فعالیت‌های ایشان به عنوان کارشناس معاونت اکتشاف را می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:
- انجام پروژه‌های اکتشافات ژئوشیمیایی سیستماتیک 1:100000، طلا، قلع، اکتشاف چکشی، اکتشاف مقدماتی، پروژه برداشت نمونه‌های سنگی و کانی‌سنگین و... در چند محدوده مطالعاتی استان
- تهیه نقشه زمین‌شناسی 1:25000 و زمین‌شناسی – معدنی 1:1000
- نگارش قریب به 30 طرح و گزارش پایان دوره اکتشاف محدوده¬های مختلف معدنی
از دیگر فعالیت‌های دکتر منظمی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
- ناظر فنی و علمی چند پروژه و طرح تحقیقاتی زمین‌شناسی و اکتشافی
- مسئول آموزش اداره کل زمین شناسی مشهد از سال 1383 تا 1387
- مسئول حراست از شهریور 1392 تا 1398
- پنج دوره بازرس سازمان نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی
- دو دوره عضو کمیته بررسی طرح‌های اکتشافی و بررسی گزارشات پایان دوره اکتشافی
- دارنده پروانه اشتغال در زمینه پیجویی و اکتشاف با رتبه یک
رضا منظمی با توجه به گرایش تحصیلی خود در دوره دکتری، فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی گوناگونی از جمله استاد مشاور پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی‌ارشد رشته‌های زمین‌شناسی اقتصادی و اکتشاف معدن، تدریس دروس تخصصی در سازمان نظام مهندسی معدن و دانشگاه‌های پیام نور و انجام بخشی از پروژه پژوهشی به عنوان رساله دوره دکتری در دانشگاه آویرو کشور پرتغال را انجام داده است.
وی همچنین 14 مقاله در همایش‌های داخل و خارج از کشور ارائه و 5 مقاله در مجلات فارسی و انگلیسی (ISI) به چاپ رسانده است. وی در تهیه کتاب (پاسخ تحلیلی آزمون‌های کارشناسی‌ارشد زمین‌شناسی از 1374 تا 1394) مشارکت داشته است.
رضا منظمی از نظر همکارانش فردی خوش برخورد و آرام است که هم سنگ صبور همکارانش محسوب می‌شود و هم آن‌ها را به داشتن دیدگاه‌های مثبت توصیه می‌کند. در کارش میانه‌رو است و از تلاش در عرصه‌های مختلف هراسی ندارد.
خورشید مشرق برای این همکار عزیز آرزوی موفقیت در تمامی مراحل زندگی را دارد.
 

مهندس محمدرضا هاشمیسید محمدرضا هاشمی متولد سال 1348 در شهرستان کاشمر است. او در سال 1374 در سازمان زمین‌شناسی کشور، ‌منطقه شمال شرق (مشهد) استخدام شد و کار خود را به عنوان تکنسین کارگاه نمونه‌کوبی و تهیه مقاطع نازک سنگ‌شناسی و فسیل‌شناسی آغاز کرد. وی پس از مدتی، علاوه بر انجام وظایف کارگاهی خود،‌ با امور اداری نیز همکاری و از جمله به عنوان انباردار فعالیت‌های مربوط به انبار این مرکز را ساماندهی می‌کرد (تا سال 1379). از سال 1385 فعالیت وی بیشتر به سمت کارپردازی اداره کل معطوف شد.
محمدرضا هاشمی، با توجه به همراهی همکاران در بسیاری از مأموریت‌های صحرایی، به زمین‌شناسی و اکتشاف علاقمند شد. وی در سال 1390 موفق شد کاردانی خود را در رشته‌ی اکتشاف معدن اخذ نماید و در ادامه در سال 1392 توانست در رشته مهندسی تکنولوژی استخراج معادن زیرزمینی مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه جامع علمی کاربردی وزارت صنایع و معادن به اتمام رساند.
پس از آن در سال 1393 به عنوان امین اموال مرکز به خدمت خود ادامه داد و همزمان ناظر تأسیسات این مرکز نیز بوده است.
وقتی از او درباره ی کار در سازمان سوال می‌کنیم، پاسخ می‌دهد: "من همواره با تمامی همکاران در بخش‌های مختلف این اداره همکاری داشته‌ام چون به عنوان امین اموال به همه همکاران مراجعه کرده‌ام و به عنوان کارپرداز خریدهای مورد نیازشان را پیگیری کرده‌ام. در همه فعالیت‌ها و برنامه‌هایی که در این اداره کل برگزار می‌شود، مشارکت داشته و دارم، از جمله شرکت در مأموریت‌های صحرایی و فعالیت‌های جنبی آن (بر پایی و آماده‌سازی کمپ‌ها و...)، فعالیت در برگزاری رویدادهای مهم در این اداره کل،‌ فعالیت در سامانه ستاد و هر آنچه به عهده من گذاشته می‌شود".
ایشان یکی از بهترین همکاران در حوزه شستشوی کانی سنگین در این اداره کل می‌باشد و تاکنون نمونه‌های زیادی توسط ایشان آماده‌سازی شده است.
وی تاکنون در 14 دوره آموزشی شرکت کرده و 27 تقدیرنامه از مدیران اداره کل دریافت نموده است.
او بهترین خاطرات خود را در این اداره کل در مأموریت‌های صحرایی همراه با همکاران می‌داند.
محمدرضا هاشمی در دوران خدمت خود سعی نموده تا وظایف خود را به بهترین وجه در راستای حفظ منافع سازمان انجام دهد. همچنین برای تأمین نظر همکاران خود برای اجرای درخواست‌های متفاوت، تلاش کرده است. از نظر همکارانش او فردی با نظم و دقیق است که به انجام مسئولیت‌های خود اهمیت می‌دهد.
فصلنامه خورشید مشرق برای این همکار خوب آرزوی سلامت و بهروزی دارد.کوششی پسندیده و خدمتی تکمیل کننده
فضای سبز، لباس سبزاحمد رحیمی


محمد رحیمی متولد 1345 در شهرستان بردسکن است و از سال 1381 تاکنون در این اداره کل به نگهداری فضای سبز اهتمام داشته است. آبیاری باغچه ها، هرس درختان و بوته ها، کاشت نشای گل‌های فصلی و درختان جدید از جمله مهم‌ترین فعالیت‌های او به شمار می‌رود. رسیدگی به این مجموعه که مساحتی حدود 6500 مترمربع را شامل میشود، کار آسانی نیست اما آقای رحیمی با علاقه و جدیت خاص به شغل خود،‌ به تنهایی این وظیفه را در حد توان انجام میدهد. 
او از جمله همکاران مسئولیت پذیری است که علاوه بر رسیدگی به فضای سبز، در صورت نیاز به نیروهای کمکی در اجرای برنامه‌های خاص، همیشه می‌توان به کمک او دلگرم بود. در طول روز، حتی گاهی بعد از ساعت اداری یا در روزهای تعطیل،‌ آقای رحیمی با حوصله در باغچه‌ها می‌گردد و پیوسته به گیاهان رسیدگی می‌کند. او عاشق این کار است و تجربه‌های فراوانی در این رابطه دارد.
اکنون، بسیاری از درختان این مجموعه رشد کرده‌اند. چشم‌اندازی نشاط‌آور سایه‌ساری دوست داشتنی فراهم آورده اند. با وزش نسیم برگ‌ها داستان‌های فراوان از تلاش و امید و زندگی سر می‌دهند. هر کجا کاری با عشق انجام شود،‌ اثرش را می‌توان دید.
برای همکار خوب‌مان آقای محمد رحیمی که خستگی ناپذیر تلاش می‌کند و بوستانی سبز و شاداب به ما اهدا کرده است، آرزوی سلامتی و پیروزی داریم.

پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری