خورشید مشرق 22، در عرصه های توفیق

1398/10/21 تعداد بازدید: 589
print
خورشید مشرق 22، در عرصه های توفیق

بی‌گمان همه انسان‌ها به فراخور شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی عرصه‌های متنوع و گوناگونی از توفیق را تجربه نموده‌اند که می‌تواند به عنوان الگویی برای دیگران مطرح باشد. "عرصه‌های توفیق" فرصتی برای شناخت دلایل موفقیت و نه الزاماً انسان‌های موفق است تا با تبیین هر چه بهتر این دلایل، زمینه برای استفاده دیگران فراهم شود.

در این رابطه فصلنامه خورشید مشرق مرکز مشهد در هر شماره به بررسی موفقیت‌های یک یا چند تن از همکاران خود می‌پردازد.
 

حسین طاهری
حسین طاهری متولد 1345 در شهرستان کاشمر است. او تحصیلات متوسطه خود را در کاشمر به پایان رسانده است. در آذرماه 1370 با پستِ سازمانیِ "مسئول انبار" به استخدام سازمان زمین‌شناسی مشهد درآمد. با توجه به محدودیت نیرو، وی علاوه بر انبارداری، امور مرتبط با کارپردازی و تجهیز اداری و اکیپ‌های بیابانی را نیز عهده‌دار بود. این مسئولیت‌ها حَسَب نوع آن و در شرایط زمانی متفاوت اتفاق می افتاد که با پیگیری‌های ایشان به ثمر می نشست.
در مجموع حسین طاهری از سال 1370 تا کنون در این اداره و در زیرمجموعه امور اداری- مالی فعالیت‌های مختلف داشته و در حوزه‌هایی بسیار متفاوت به خدمت خود ادامه داده است. در ابتدای تأسیس مرکز پیگیری و انتقال لوازم و کالاهای مورد نیاز از تهران به مشهد با همت و پیگیری‌های ایشان صورت گرفت. از جمله مهم ترین اموری که به عهده وی گذاشته شده می‌توان به این موارد اشاره کرد: انبارداری، کارپردازی، حفاظت فیزیکی، فروش نقشه، قسمت امور دفتری انبارداری، امور دفتری حسابداری، مسئول انتظامات، رفاه کارکنان، تکنسین همراه برداشت‌های صحرایی، راننده اکیپ صحرایی و مسئول دفتر مدیر سازمان. 
در سال‌های اخیر و با راه اندازی سیستم بیمه‌های تکمیلی وی پیگیری انجام امور بیمه تکمیلی کارکنان این اداره کل را نیز انجام می دهد.
او در طول سال‌های خدمت خود از مسئولین این سازمان (از معاون وزیر تا مسئولین مستقیم وی) و نیز استانداری خراسان رضوی تقدیرنامه دریافت نموده است. 
حسین طاهری رابطه‌ای دوستانه با همکارانش دارد و در نظر همکارانش فردی خوش قلب و خوش برخورد است که تلاش می‌کند برای همکارانش مفید باشد. وی اکنون پیگیر بازنشستگی خود است. 
برای این همکار خوب و ایثارگر، آرزوی موفقیت در همه عرصه‌های پیش روی زندگی را داریم.

 
 
محمدرضا باهی
محمدرضا باهی متولد 1354 در شهرستان بیرجند است. وی در شهریور ماه 1378 با حضور در "طرح اکتشاف جنوب خراسان" مصوب سفر مقام معظم رهبری، به استخدام سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور درآمد. وی خدمت خود با مدرک دیپلم و در دفتر بیرجند آغاز کرد و به عنوان راننده به همراه اکیپ‌های کارشناسی برای مطالعات صحرایی و برداشت نمونه، به مناطق مختلف اعزام می‌شد. 
با اتمام طرح اکتشاف جنوب خراسان در سال 1381 و موافقت مسئولین وقت اداره کل منطقه شمال شرق، وی برای ادامه کار به مشهد نقل مکان نمود. با گسترش فضای فیزیکی اداره کل و ضرورت و اهمیت حفاظت فیزیکی، محمدرضا باهی در مهرماه سال 1386 به قسمت حفاظت فیزیکی انتقال یافت. وی به علت علاقه‌ای ‌که به تحصیل داشت و با توجه به فضای مثبت کاری خود، زمان را مناسب تحصیل دید و موفق شد در رشته حقوق و در دانشگاه علمی کاربردی قوه قضائیه پذیرفته شود. او در سال‌های 92 و 94 مدرک کاردانی و کارشناسی خود را از این دانشگاه دریافت کرد. در این مدت همکاری او در واحد حراست این اداره کل همچنان ادامه یافت. وی از ادامه تحصیل منصرف نگردید و پس از اخذ مدرک کارشناسی خود، در آزمون دانشگاه آزاد رشته حقوق شرکت کرد و در گرایش حقوق جزا و جرم شناسی پذیرفته شد. او اکنون پایان‌نامه خود را تمام کرده و منتظر دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد خود می‌باشد. 
وی از سال 1389 تاکنون بیش از 10 لوح تقدیر از مدیر حراست، فرماندار، نماینده مجلس و سایر مسئولان دریافت کرده و بیش از 12 گواهینامه مرتبط با شغل خویش نیز اخذ نموده است.
محمدرضا باهی از نظر همکارانش فردی منضبط، مؤدب و با پشتکار می‌باشد.
فصلنامه خورشید مشرق برای این همکاران خوب آرزوی سلامت و بهروزی دارد.
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری