خورشید مشرق 22، دستاورد علمی

1398/10/21 تعداد بازدید: 562
print
خورشید مشرق 22، دستاورد علمی

از شماره 5، فصلنامه خورشید مشرق اقدام به معرفی فعالیت‌های شاخص این اداره کل و ارائه بخشی از دستاوردهای علمی نموده است. وجه انتخاب این دستاوردها کاربردی بودن و تأثیر آن‌ها در معرفی توانمندی سازمان و یا اهمیت علمی آن‌ها خواهد بود.

 

انتشار نخستین شماره از مجله:

(Iranian Journal of Geoscience Museum (IJGM

 

تهیه کننده: مرتضی طاهرپور

از مهم‌ترین اهداف و وظابف مراکز علمی – تحقیقاتی، انتشار مطالب و دستاوردهای علمی روز در قالب مقالات علمی می‌باشد. در راستای نیل به این هدف و به لطف خداوند متعال و کوشش همکاران و پژوهشگران، انتشار مجله علمی- تخصصیIranian Journal of Geoscience Museum (IJGM) اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، در مرحله نخست به صورت دوفصلنامه و به زبان انگلیسی برنامه‌ریزی و اجرایی شد. نخستین شمارگان این مجله در پاییز 1398 منتشر که به صورت برخط از طریق وبگاه مجله به آدرس www.ijgm.gsinet.ir قابل دسترس است. اولین شماره از این مجله دربردارنده هشت عنوان مقاله می‌باشد که از این تعداد سه عنوان آن در زمینه چینه و فسیل‌شناسی، تعداد سه عنوان در زمینه سنگ‌شناسی، یک عنوان در زمینه زمین‌ساخت و یک عنوان در زمینه ژئومتریک است.

شایان ذکر است، دومین شماره مجله در فصل بهار 1399 به چاپ خواهد رسید لذا بدینوسیله از کلیه علاقمندان به ارائه مقاله دعوت می‌شود تا مقالات خود را اعم از Research paper, Review paper, Letter, Short paper از طریق وبگاه مجله ارسال تا پس از سیر مراحل داوری، نتیجه بررسی به اطلاع نویسندگان محترم مقالات رسیده و در فصل بهار به چاپ خواهد رسید.

امید بر آن است تا بتوان پس از چاپ 3 شمارگان از مجله، درخواست بررسی و اخذ درجات علمی ISC, ISI و علمی و پژوهشی وزارتین را پیگیری و تحقق نمائیم تا برگ زرین دیگری باشد در کتاب افتخارات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور.

شایان گفتن است اعضای هیئت تحریریه این مجله علمی جمعی از پژوهشگران سازمان دانشگاه‌های داخل و خارج و پژوهشگران مطرح بین‌المللی که با زمین‌شناسی ایران همکاری داشته‌اند، می‌باشند.

 

 

این موفقیت بزرگ را به جامعه زمین‌شناسان کشور، مسئولان سازمان و دست‌اندرکاران این امر مهم شادباش می‌گوئیم.

هیئت تحریریه خورشید مشرق

پیام ها:

loader
لینک های تصویری