منشور اخلاقی کارکنان سازمان

1396/01/29 تعداد بازدید: 5437
print

 باسمه تعالی

منشور اخلاقی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در ارتباط با مردم
 
هر کس شب را به صبح برساند و به امور مسلمین همت نگارد مسلمان نیست
پیامبر اکرم (ص)
 
به منظور ارج نهادن و احترام به مردم و تکریم ارباب رجوع برای فراهم شدن زمینه توسعه تحقیقات در رشته های مختلف علوم زمین و بکارگیری علوم و فنون روز دنیا در فعالیت های اکتشافی، زمین شناسی مهندسی، زمین شناسی دریایی و … همچنین دفاع همه جانبه از منافع ملی عزت و حیثیت علمی زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران، مدیران و کارکنان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ضمن توجه به اخلاق اسلامی که به عنوان اولین گام در رویکرد مشتری محوری است و حفظ ارزشهای اسلامی جامعه، تعهد خود را نسبت به رعایت موارد ذیل اعلام دارند:
کسب رضایت ارباب رجوع استراتژی اصلی سازمان بوده و ارباب رجوع برای سازمان به عنوان صاحب حق تلقی می گردد لذا ضمن رعایت ادب و احترام در برخورد با آنان تلاش می شود خاطره ای خوشایند در ذهن مراجعین تداعی گردد.
کلیه مدیران سازمان خود را مقید می دانند تا بر اساس برنامه ریزی مناسب و در زمان های معین در خصوص ارائه توضیحات کافی یا بهره گیری از نظرات و راهنمایی های کارشناسان و مراجعین در راستای بهبود مستمر کیفیت خدمات با آنان ملاقات داشته باشند.
با توجه به اهمیت و تأثیر وفای به عهد و نظم و انضباط در ارائه خدمات بهتر و تأکید آن در فرهنگ اسلامی:
الف) کار مفید را بهره وری بیشتر از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری دانسته هر وظیفه مرتبط سازمانی را به عنوان یک میثاق تلقی و انجام وظیفه در بهترین شکل ممکن را در راستای عمل به این میثاق محسوب می نمایند.
ب) انجام امور در موعد مقرر که نتیجه آن رضایت وجدان کارمندان و تأمین نظر مشتریان است را با اهمیت شمرده و حتی المقدور تلاش می شود تا وظایف محوله حضور در جلسات و پیگیری امور مرتبط دقیقا در زمان پیش بینی شده انجام پذیرند.
پ) نظم و آراستگی لباس را به عنوان انضباط اداری تلقی نموده و ضمن مراعات این اصل تلاش می شود زمینه احیاء فرهنگ اسلامی در محیط کار بیش از پیش فراهم گردد.
هر نوع اطلاعات مجاز مورد نیاز و متناسب را به متقاضیان ارائه نموده و تلاش می شود در توسعه و تکمیل شبکه های اطلاع رسانی موجود اقدام گردد.
ارائه خدمات به ارباب رجوع به طور عادلانه و در چهارچوب قوانین جاری صورت گیرد.
جهت تأمین امنیت سرمایه گذاری در بخش های مختلف زمین شناسی و اکتشافات معدنی و افزایش سطح سودآوری و کاهش مقررات دست و پا گیر حمایت جدی به عمل آورند.
در ارتقاء سطح آموزش آگاهی، تحصیلات و مهارت های نیروی انسانی و کارشناسی که بعنوان اصلی ترین سرمایه های سازمان می توانند سهم بسزایی در توسعه بخش های مختلف مانند: مسکن، کشاورزی، صنعت و … داشته باشند نهایت تلاش و کوشش را به عمل می آورند.
چنانچه بر اساس پیشنهادات مردم تضادی در قوانین و مقررات مورد استفاده با مصالح مکتشفین مواد معدنی و … مشاهده گردد ضمن احترام به قانون اقدامات لازم در رفع مشکل و اصلاح قوانین به عمل آمده و از تذکر دهنده به نحوی قدردانی به عمل خواهد آمد.
مفاد مندرج در این منشور سندی زنده و حیاتی است و برای کارکنان این سازمان به مانند سوگندنامه تلقی می گردد. لذا کلیه همکاران می بایستی در پذیرش، عمل و ترویج آن در راستای مشارکت و نظارت مردم بر فعالیت های جاری پذیرای نقدها و رهنمودهای کریمانه در افزایش کارایی و اثربخشی و شفافیت برنامه ها و دستورالعمل های انجام کار می باشیم.
سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور
پیام ها:

loader
لینک های تصویری