پیک خبری 10، در عرصه های توفیق

1396/03/31 تعداد بازدید: 978
print
پیک خبری 10، در عرصه های توفیق

بی گمان همه انسان ها به فراخور شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی عرصه های متنوع و گوناگونی از توفیق را تجربه نموده اند که می تواند به عنوان الگویی برای دیگران مطرح باشد. "عرصه‌های توفیق" فرصتی برای شناخت دلایل موفقیت و نه الزاما انسان های موفق است تا با تبیین هر چه بهتر این دلایل زمینه برای استفاده دیگران فراهم شود.

در این رابطه پیک خبری مرکز مشهد در هر شماره به بررسی موفقیت‌های یکی از همکاران خود می پردازد.

مهندس جعفر رکنی
 
جعفر رکنی متولد سال 1349 در شهرستان طبس قطب معدنی شرق کشور و دانش‌آموخته سال 1372 دانشگاه بیرجند در مقطع کارشناسی رشته زمین شناسی می‌باشد. او هم‌اکنون دانشجوی دکتری رشته ژئومورفولوژی در دانشگاه فردوسی مشهد بوده و رساله‌ی دکتری خود را تحت عنوان "تجزیه و تحلیل ویژگی‌های مورفولوژیکی و توزیع فضایی مخاطره‌ی فرونشست زمین در دشت نیشابور" در دست انجام دارد.
مهندس رکنی در سال‌های 73 تا 75 در شرکت زغال‌سنگ پروده طبس به کار تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی بزرگ مقیاس در معادن زغال‌سنگ اشتغال داشته، سپس 5 سال در دانشگاه پیام نور به عنوان کارشناس امور آموزشی و پژوهشی خدمت کرده و از سال 1380 در اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق مشغول به کار می باشد.
وی از پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد خود تحت عنوان "تأثیر فرایندهای مورفوتکتونیکی در شکل‌گیری مخروط افکنه‌های دامنه جنوبی بینالود" در سال 90 دفاع کرده و تاکنون بیش از ده مقاله‌ی علمی در موضوعات مورفومتری، نئوتکتونیک، ژئوتوریسم و مباحث ژئومورفولوژیکی، فرونشست و بحران آب در مجامع و نشریات علمی و پژوهشی ارائه کرده است.
ایشان در طول سال‌های خدمت خود در اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق شخصیتی فعال و تأثیرگذار بوده که در کنار راهبری امور اداری و مالی مرکز، به فعالیت‌های علمی و پژوهشی نیز پرداخته و موفقیت‌های چشمگیری به دست آورده است. وی در طول سال‌های خدمت خود، پله‌های رشد و ترقی علمی – اداری را با کوشش و پیگیری مجدانه، طی کرده است، بطوری‌که در ساماندهی جدید مرکز مشهد با ابلاغ مدیرکل منطقه شمال شرق در سمت معاون اجرایی و عامل ذیحساب مشغول فعالیت و انجام وظیفه می‌باشد.
شاخص‌ترین فعالیت‌های وی، همکاری مؤثر در پیگیری اعتبارات پروژه‌های مختلف فنی و اجرایی مرکز مشهد بوده است از جمله پروژه‌های:
- احداث ساختمان اداری مرکز مشهد
- اجرای پروژه پارک موزه علوم زمین
- طرح اکتشاف مواد معدنی در استان‌های خراسان 
- و پروژه‌های فنی استانی که اولین موافقت‌نامه‌های استانی نیز با پیگیری وی به نتیجه رسیده است.
از دیدگاه وی مواردی که منجر به موفقیت افراد می‌شود عبارتند از:
- صداقت در کار و رضایت خداوند، که بایستی همواره در کلیه امور مدنظر قرار گیرد.
- نظم و انضباط که لازم است سرلوحه کار شاغلین باشد.
- استفاده از توانایی‌ها و انگیزه افراد به نحو مطلوب صورت پذیرد.
- در محیط‌های علمی، شناخت دقیق و علمی مسائل در پروژه‌ها و امور پژوهشی مدنظر باشد.
- به تعامل و همکاری با همه همکاران توجه شود.
او در نهایت به این جمله اعتقاد دارد که "کار، سرمایه‌ی نشاط و سر زندگی و نشاط، ره آورد انجام موفقیت‌آمیز کارها است".
جعفر رکنی از نظر همکارانش فردی سخت‌کوش، پیگیر و علاقمند به یادگیری و کسب تجارب جدید است.
برای این همکار ارجمند موفقیت در عرصه های بیشتری را آرزومندیم (پیک خبری)
تصاویر مرتبط:
پیام ها:

loader