پیک خبری 11، در قاب خاطره

1396/04/18 تعداد بازدید: 1112
print
پیک خبری 11، در قاب خاطره

  تهیه‌کننده: جعفر طاهری


در زندگی همه انسان‌ها مشاهده و داشتن ذهنیتی تصویری از پدیده‌ها نقش مهمی در خاطرات ما داردکه بعضی‌فراموش و برخی‌چنان اثرژرفی برمانهاده‌اندکه‌سال‌های‌سال به‌دقت در حافظه‌می‌ماند.
در این میان ظهور و بروز امکانات تصویربرداری زمینه تکرار مجدد خاطرات را برای ما فراهم آورده است که با مراجعه به آن‌ها ذهن خود را بازسازی می‌نمائیم اما این مهم محدود به کسانی است که در آن تصویر حضور داشته‌اند و عکس شاید برای دیگران چندان گویا نباشد، در این راستا و با هدف ثبت و ضبط خاطرات مترتب بر آن عکس‌ها تصمیم به ایجاد ستونی تحت عنوان:
"در قاب خاطره"
گرفته‌ایم تا این خاطره‌ها را به سوی ثبت و ضبط جاودانه هدایت کنیم و از آن سندی علمی تولید نمائیم. تصویر ذیل دیدار گروهی از کارشناسان وقت سازمان از رخنمون گسل ریوش در جاده بردسکن به سبزوار در مجاورت روستای بیجورد از توابع شهرستان بردسکن است که با حضور آقایان دکتر سعیدی، دکتر قاسمی، مهندس نادری، دکتر شمعانیان، مهندس اکرمی و دکتر طاهری انجام شده است. عملکرد گسل در آن نقطه تراستی با مؤلفه مورب‌لغز تشخیص داده شد به گونه‌ای که آهک کرتاسه‌زیرین روی کنگلومرای جوان پلیوکواترنری رانده شده است و طبق معمول برداشت‌های زمین شناسی در پایان کار تنها لختی استراحت با چاشنی نوشیدن چای و بحث و گفتگو در این تصویر به یادگار مانده همراه با چهره‌هایی جوان‌تر با موهای اغلب مشکی همکاران.
 
پیک خبری از تصاویری که در این قاب خاطره جای می‌گیرد برای شماره‌های بعدی استقبال می‌کند.
تصاویر مرتبط:
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری