پیک خبری 13، دستاورد علمی

1396/07/17 تعداد بازدید: 2232
print
پیک خبری 13، دستاورد علمی

از شماره 5، پیک خبری اقدام به معرفی فعالیت  های شاخص این اداره کل و ارائه بخشی از دستاوردهای علمی نموده است. وجه انتخاب این دستاوردها کاربردی بودن و تأثیر آن ها در معرفی توانمندی سازمان و یا اهمیت علمی آن ها خواهد بود.

 
کتاب دیباچه ای بر ژوراسیک
تهیه کننده: جعفر طاهری
برگزاری نخستین کنگره ژوراسیک ایران و کشورهای هم‌جوارتوسط اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق فرصتی شد تا در نگرشی مستندساز اقدام به تهیه اطلاعات مورد نیاز و ارتقاء کمی و کیفی کنگره گام برداریم، در این راستا تهیه کتاب دیباچه‌ای بر ژوراسیک ایران به زبان انگلیسی اقدام در خور توجهی بود که اگر چه در آغاز چندان سخت به نظر نمی‌رسید اما در ادامه افتاد مشکل‌ها !!!
خوشبختانه به همت تیم کارشناسی و همدلی و تشریک مساعی اساتید ارجمن به ویژه پژوهشگران ژوراسیک ایران کلیات این مجلد فراهم شده است و با هدف کاستن از نارسائی های احتمالی مقرر شده است ابتدا نسخه پروف در اختیار تنی چند از اساتید قرار گیرد و سپس با هر چه تکمیل‌تر شدن این مجلد امور چاپ نهایی در آینده‌ی نزدیک در دستور کار قرار گیرد. شایان ذکر است علیرغم وجود نتایج متعدد زمین شناسی به فارسی (برای مثال کتاب‌های دکتر آقانباتی) مستند قابل ارائه به زبان انگلیسی به مجامع علمی بین‌المللی وجود نداشت که با این اقدام مهم گام نخست در پرکردن این خلاء علمی و امید می‌رود در آینده با تهیه نسخ تکمیلی بر غنای این مجموعه افزوده شود.
امید است با تهیه این مجلد و سایر مستندات از جمله نقشه ژوراسیک ایران، نقشه ژوراسیک منطقه شمال شرق، اینفوگراف‌های تهیه شده مستندات لازم برای طرح در مجامع بین‌المللی و دفاع از جایگاه ارزشمند کشورمان در زمین‌شناسی زمین کره بتوانیم شاهد برگزاری کنفرانس‌های جهانی در ایران باشیم، انشاءا...
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری