پیک خبری 14، نوشتار آغازین

1396/11/03 تعداد بازدید: 3638
print
پیک خبری 14، نوشتار آغازین

سه ماهه سوم سال 1396 در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و نیز این اداره کل از ابعاد مختلفی شایان توجه و دقت نظر است. تغییر مدیریت عالی سازمان آن هم پس از یک دوره به نسبت طولانی ثبات مدیریتی، شایان توجه و تأمل است. ضمن تبریک انتصاب سرکار خانم دکتر لک به سمت ریاست سازمان، به آگاهی خوانندگان گرامی می‌رساند فصلنامه در مطلبی جداگانه تحت عنوان "سپاس از خدمات، استقبال از تغییر" به این موضوع پرداخته است. از جمله مهم ترین اتفاقات رخ داده در این اداره کل می‌توان به برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی ژوراسیک ایران و کشورهای هم‌جوار که با اقبال گسترده محققان علوم زمین مواجه شد؛ اقدامات گسترده در فعال شدن پروژه پارک موزه علوم زمین، افزایش تعداد اکیپ‌های فنی اعزامی به مناطق مختلف در قالب پروژه‌های زمین‌شناسی و اکتشافی و به ثمر نشستن بسیاری از اقدامات فنی و اجرایی که توسط این اداره کل از آغاز سال پیگیری و در این سه ماهه محقق شد اشاره نمود.

از دیگر سو این شماره از پیک خبری هم زمان شده است با تغییرات کلی در شکل انتشار، رویکرد، نام عمومی و جهت‌گیری‌های کلی، به این سبب لازم است توضیحاتی در هر مورد تقدیم علاقمندان شود. در آخرین نشست هیئت تحریریه پیک و بر اساس نظرخواهی‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که در مسیر هویت بخشی به این اقدام فنی – اجرایی و کوشش فرهنگی و اطلاع رسانی نامی برای پیک انتخاب نمائیم و چه نامی بهتر از خورشید مشرق که هم ریشه در جایگاه خراسان و سرزمین نور و آفتاب دارد و هم سابقه‌ای در انتشارات این مرکز که به صورت گاهنامه منتشر می‌شد، لذا از این شماره با عنوان و هویت خورشید مشرق: پیک خبری اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق تقدیم شما خوبان خواهد شد. شایان ذکر است از این شماره مطالب با طبقه‌بندی در بخش‌های رویدادها، حوزه فنی و اجرایی، علمی و پژوهشی، علوم زمین، توسعه و پیشرفت، فرهنگی و پیوست‌ها مطالب را به صورت دسته‌بندی شده‌تر تدوین و منتشر خواهیم کرد.
از نقطه نظر محتوایی در این شماره آئینه خبر از غنای قابل توجهی برخوردار است که گواهی بر اهتمام مضاعف همکاران در پیگیری امور است. ترجیح ما این بود که بازتاب رخداد مهم برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی ژوراسیک ایران را طرح دیدگاه‌ها و نظرات شما داشته باشیم از این رو شما را به ملاحظه این بخش دعوت می‌نمائیم. از دیگر رویکردهای اساسی در این شماره توجه به کارآفرینی در حوزه علوم زمین از منظر و جنبه‌های گوناگون است که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد و سرانجام این که از این شماره روی جلد و پشت آن در یک شکل خاص و تکرارپذیر ارائه می‌شود تا بهتر در حافظه و ذهن مخاطبان قرار گیرد. این همه ایجاب می‌نماید تا مثل همیشه از نظرات سازنده، ما را بهره‌مند و موجبات غنای هر چه بیشتر این مجموعه را فراهم آورید. در این راستا لازم است از اهتمام و زحمات همه همکاران سپاس و قدردانی نمائیم.
پیام ها:

loader
لینک های تصویری