پیک خبری 14، دستاورد علمی

1396/11/03 تعداد بازدید: 2913
print
پیک خبری 14، دستاورد علمی

از شماره 5، پیک خبری اقدام به معرفی فعالیت های شاخص این اداره کل و ارائه بخشی از دستاوردهای علمی نموده است. وجه انتخاب این دستاوردها کاربردی بودن و تأثیر آن ها در معرفی توانمندی سازمان و یا اهمیت علمی آن ها خواهد بود.


دستاوردهای علمی در  پهنه اکتشافی گناباد
تهیه کننده: نصیر نادری
به دنبال برنامه ریزی مناسب علمی و پشتیبانی های لازم که از تیم کارشناسی این اداره کل صورت گرفت  اکتشافات ژئوشیمیایی پهنه گناباد در مدت زمان پیش بینی شده با نتایج جدیدی به ثمر نشست. معادن منطقه گناباد تاکنون توسط اکثر معدن‌کاران و مسئولین و متخصصین مرتبط به کانی‌های غیرفلزی شهرت داشته است. از آن جمله می‌توان به اندیس‌ها و معادن کائولن، بنتونیت، فلورین و... اشاره نمود. 
از اولین دستاوردهای این پروژه می‌توان به 14 منطقه امید بخش شامل فلزات گران‌بها مانند طلا و نقره، فلزات استراتژیک مانند کبالت و بیسموت، فلزات پایه مانند سرب و روی و مس اشاره نمود. نکته قابل تأمل این است که اکثر این محدوده ها برای اولین بار برای عناصر گران بها و استراتراتژیک معرفی شده و تاکنون در این منطقه کمتر به پتانسیل های فلزی توجه شده بود. بی‌شک اثرات مثبت این پروژه برای منطقه گناباد و کشور حاصل تعامل مثبت و همگرایی توان فنی این اداره کل و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در این منطقه کم آب نوید بخش توسعه و سرمایه‌گذاری بیشتر می باشد که امیدواریم مسئولین محترم شرکت تهیه و تولید به گونه ای برنامه‌ریزی و اجرا نمایند که هر کدام از این تارگت‌ها منجر به کشف ذخیره ای خوب و معادنی ارزشمند برای منطقه شهرستان گناباد گردد.
جدول عناصر کانساری در هر تارگت
پیام ها:

loader
لینک های تصویری