پیک خبری 15، در عرصه های توفیق، دکتر ریحانه احمدی روحانی

1397/02/11 تعداد بازدید: 2691
print
پیک خبری 15، در عرصه های توفیق، دکتر ریحانه احمدی روحانی

بی‌گمان همه انسان‌ها به فراخور شکوفا نمودن استعدادهای خدادادی عرصه‌های متنوع و گوناگونی از توفیق را تجربه نموده‌اند که می‌تواند به عنوان الگویی برای دیگران مطرح باشد. "عرصه‌های توفیق" فرصتی برای شناخت دلایل موفقیت و نه الزاماً انسان‌های موفق است تا با تبیین هر چه بهتر این دلایل، زمینه برای استفاده دیگران فراهم شود.

در این رابطه فصلنامه خورشید مشرق مرکز مشهد در هر شماره به بررسی موفقیت‌های یک یا چند تن از همکاران خود می‌پردازد.
 
 
دکتر ریحانه احمدی روحانی
 
ریحانه احمدی روحانی که هم اکنون مسئول بخش دورسنجی مرکز مشهد است، در سال 1379 با قبولی در آزمون استخدامی (و دارا بودن رتبه اول دانشگاهی) همکاری خود را با سازمان زمین شناسی شروع نمود. تحصیلات دانشگاهی وی با کارشناسی زمین‌شناسی از دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1373 شروع می‌شود و با کارشناسی ارشد گرایش پترولوژی از دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی تهران در سال 1378 و دکترای زمین شناسی اقتصادی از دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1396 ادامه می‌یابد.
همکاری او با اداره کل منطقه شمال‌شرق (مشهد) ابتدا به عنوان کارشناس کانی‌سنگین در بخش اکتشاف شروع شد و سپس با گذراندن دوره‌ها و آموزش‌های لازم به گروه دورسنجی این مرکز پیوست.
او تاکنون ۳۱ مقاله شامل مقاله های ISIْ ، علمی پژوهشی و همایشی به زبان فارسی و انگلیسی در موضوعات دورسنجی، تکتونیک، زمین شناسی اقتصادی، پترولوژی و سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی ارائه کرده است. هم‌چنین مشاوره چهار پایان نامه را در کارنامه خود دارد.
از مهم‌ترین فعالیت‌های اجرایی- آموزشی  او می توان موارد زیر را نام برد:
1. همکاری در تهیه نقشه های یکپارچه از داده های ماهواره برای استان‌های خراسان
2. نگارش بیش از ۱۷ مورد گزارش دورسنجی ازجمله همکاری در تهیه واژه نامه دورسنجی
3. مسئولیت پایگاه اطلاع رسانی اداره کل به مدت 9 سال و فعالیت در این پایگاه در حال حاضر
4. فعالیت در کارگروه‌های مختلف مرکز از جمله فن‌آوری اطلاعات،‌ پارک موزه، پژوهش و انتشارات، روابط عمومی و...
5. دبیر واحد توسعه اداره کل
6. تدریس دروس دورسنجی در دانشگاه پیام نور برای دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد و هم‌چنین برگزاری دوره‌های دورسنجی برای معلمین زمین شناسی و نظام مهندسی
7. گذراندن دوره ژئوکرونولوژی در دانشگاه وین اتریش
8. گذراندن دوره گوهرشناسی به مدت ۱۰۰ ساعت در موسسه گوهرشناسی آسیا
ریحانه احمدی روحانی به دلیل حسن انجام کار تاکنون موفق به دریافت چندین لوح تقدیر از ریاست سازمان زمین شناسی و مدیران مرکز مشهد شده است.
از نظر همکارانش وی فردی دقیق، باحوصله و با پشتکار است که به صورت خستگی‌ناپذیر و با برنامه‌ریزی دقیق می‌تواند چند کار را در چند حوزه متفاوت انجام دهد. وی علاوه بر انجام وظایف اصلی خود در بخش ژئوماتیکس این اداره کل،‌ با داشتن دیدگاهی فرابخشی و توانمندی های خاص،‌ در فعالیت‌های فوق برنامه، ‌نظر سنجی‌ها و برنامه‌های عمومی مشارکت سازنده دارد که در نهایت نه تنها منجر به پیش برد اهداف اداره کل می شود،‌ بلکه به رشد شخصیت وی نیز کمک کرده است.
فصلنامه خورشید مشرق برای این همکار خوب آرزوی توفیق روزافزون دارد.
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری