پیک خبری 16، تازه های کتاب

1397/04/24 تعداد بازدید: 2534
print
پیک خبری 16، تازه های کتاب

 

کتاب "زمین‌شناسی پزشکی (بررسی‌های منطقه‌ای)" به بررسی مسائل زمین‌شناسی پزشکی در مناطق مختلف جهان پرداخته است و بخشی از مجموعه‌ای است که به عنوان میراثی برای سال جهانی سیاره زمین به زمین‌شناسی پزشکی اشاره دارد. در این مجلد اکثر محققان مشهور در حوزه زمین نشاسی پزشکی و علوم وابسته از ملیت‌های مختلف گردهم آمده‌اند تا به روزترین و مفیدترین مطالب، انتشار یابد و مسائل و مشکلات زیست‌محیطی که با بدن انسان و جانوران سروکار دارد در مناطق مختلف دنیا بررسی و مورد پایش قرار گیرد. در بخش زمین‌شناسی پزشکی در خاورمیانه این کتاب، نام سرکار خانم مریم ناوی از ایران به عنوان یکی از نویسندگان این فصل به چشم می خورد.

 

 

 
در کتاب "مقدمه‌ای بر سنگ‌نفت، منابع‌فسیلی نامتعارف" نویسندگان سعی کرده‌اند مطالبی در خصوص شناخت منابع سنگ‌نفت و تشکیل آن، روش‌های اکتشاف و شناسایی، فناوری‌های استخراج، فرآوری، ارزیابی و درجه‌بندی، تاریخچه‌ی صنعت سنگ نفت و ارزیابی منابع آن در جهان، ارزیابی و تحلیل اقتصادی، بررسی منابع سنگ نفت و سیاست‌های توسعه‌ی آن در آمریکا، آثار زیست‌محیطی ناشی از اکتشاف، استخراج و توسعه‌ی نفت و گاز سنگ و در فصل آخر آینده‌ی انرژی با توسعه‌ی ذخایر نفت و گاز سنگ در جهان را قرار دهند.
 
 
همکار گرامی: جناب آقای مهندس حسین زاده
بهار97 مقارن بود با غم از دست دادن مهربان پدر،
ضمن عرض تسلیت، برای شما و خانواده‌ محترم، صبر و شکیبایی
و برای آن عزیز در گذشته غفران و رحمت واسعه الهی خواستاریم.
 
هیئت تحریریه خورشید مشرق
 
 
بازگشت همه به سوی اوست
 
 
درگذشت "زنده‌ یاد میرعلی اکبر نوگل سادات" (97/1/8) که آثار ارزشمندش همواره به یادماندنی خواهد بود را  به خانواده آن مرحوم و همکاران گرامی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی تسلیت عرض می‌نمائیم. 
بی‌گمان عرصه‌های خدمت در سازمان مرهون تلاش پیشکسوتان و عزیزانی است که طی سالیان گذشته تلاش و کوشش‌های بی‌نظیری در  این سازمان علمی، فنی و اجرایی معمول داشته‌اند. 
 
 
درگذشت استاد گرانقدر "مرحوم دکتر خاکزاد" (97/2/26) بنیانگذار دانشکده علوم زمین دانشگاه ملی (بهشتی فعلی)، از بنیانگذاران گروه‌های زمین‌شناسی دانشگاه آزاد و پیشکسوتان زمین‌شناسی اقتصادی و اکتشاف معدن ایران را به خانواده ایشان تسلیت عرض می‌نمائیم. 
منش اخلاقی، میهن‌دوستی و علاقه وافر به رشته‌های زمین شناسی از خصوصیات بارز ایشان بود.
خورشید مشرق درگذشت این اعضاء فقید جامعه زمین‌شناسان را تسلیت می‌گوید.
هیئت تحریریه 
 
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری