پیک خبری 16، گزارش ویژه

1397/04/23 تعداد بازدید: 2127
print
پیک خبری 16، گزارش ویژه

بازدید دکتر کرباسیان از پروژه پارک موزه و سامانه جامع مستندات علوم زمین

توسط: نسترن شجاعی کاوه
دکتر کرباسیان معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و هیئت همراه روز چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه از پروژه پارک موزه و سامانه جامع مستندات علوم زمین مشهد بازدید نمودند. در این بازدید که به دنبال همکاری‌های متعدد در زمینه اکتشافات معدنی و نیز حمایت سازمان ایمیدرو از پروژه پارک موزه علوم‌زمین انجام شد، دکتر گل‌محمدی معاون اکتشاف مواد معدنی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و جمعی از مدیران سازمان، هم‌چنین جمعی از مدیران سازمان ایمیدرو نیز حضور داشتند. برنامه بازدید ابتدا از موزه علوم‌زمین و با توضیحات مهندس نسترن شجاعی‌کاوه مدیر موزه در ارتباط با تعداد و انواع نمونه‌های موجود، کمبودها و نیاز به گردآوری نمونه‌های ناب از معادن ایران آغاز شد. سپس پروژه پارک موزه و تونل معدنی و در پایان نیز سامانه جامع مستندات علوم‌زمین مورد بازدید قرار گرفتند. ضمن بازدید، دکتر طاهری مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی شمال شرق در مورد تعداد نمونه‌های بارگذاری شده، ظرفیت پیش‌بینی شده و امکانات سامانه جامع توضیحات مبسوطی ارائه و به پرسش‌های مطرح شده پاسخ دادند. 
شایان ذکر است که خبرنگارانی از خبرگزاری‌های مختلف، این هیئت را همراهی می‌کردند و در پایان بازدیدها، دکتر کرباسیان خطاب به خبرنگاران فرمودند که هدف این بازدید خسته نباشید به مجریان پروژه پارک موزه علوم‌زمین بوده و با یادآوری این‌که این پروژه در نوع خود بی‌نظیر است، اظهار امیدواری کردند هر چه سریع‌تر و با مساعدت‌هایی که خواهد شد بهره‌برداری از این پروژه آغاز شود تا دانشجویان، دانش‌آموزان و عموم مردم و زائرینی که به مشهد سفر می‌کنند با بازدید از پارک‌موزه علوم‌زمین، با قابلیت‌های منحصربه‌فرد معدنی و زمین‌شناسی ایران آشنا شوند. پس از انجام بازدیدها جلسه‌ای در اتاق کنفرانس اداره کل برگزار شد. ابتدا دکتر طاهری به معرفی فعالیت‌ها و طرح‌های اکتشافی و مهندس عزمی رئیس اداره اکتشافات فلزی، به معرفی پتانسیل‌های موجود در پهنه گناباد پرداختند و مهندس عسکری نیز مراحل اکتشاف و توسعه آینده محدوده طلای هیرد را بررسی نمودند. شایان ذکر است که اکتشافات مقدماتی پهنه گناباد در چهارچوب همکاری با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی (از شرکت‌های زیر مجموعه شرکت ایمیدرو) در حال انجام است و محدوده طلای هیرد نیز پس از انجام مراحل اکتشاف تفضیلی به سازمان تهیه و تولید واگذار شده است. 
در پایان دکتر کرباسیان ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های انجام شده، اعلام امیدواری کرد که سفر بعدی به مشهد برای شرکت در مراسم افتتاحیه پروژه پارک موزه باشد.
 
 
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری