پیک خبری 17، کارآفرینی

1397/07/18 تعداد بازدید: 1322
print

"همه چیز با یک رویا شروع می‌شود...."

توسط: محبوبه پرورش
دغدغه‌های روزمره و خبرهای ناامیدکننده‌ای که در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌چرخند، گویی مارا چنان در خود پیچانده‌اند که این روزها در ترازوی داوری‌هایمان، گاه کفۀ ابهام و اضطراب را چنان سنگین می‌نماییم که می‌توان بی‌اعتمادی به توانمندی‌های خویش و جوانانمان را در رفتار و شاکلۀ تصمیم سازی‌ها، پررنگ دید. 
در چنین فضایی، هم‌صحبتی و مشاهدۀ تکاپوی انسان‌های بی‌ادعایی که دور از هیاهوی شهر و نام در حرکتند، به‌جا و امیدبخش است.
شتاب‌دهنده کسب و کار فردوسی، با شعار گویای «همه چیز با یک رویا شروع می‌شود...»، معرف جوانانی است که در محیطی دوست داشتنی و پویا، نوید‌دهندۀ فردایی روشنند. مرکز شتاب‌دهی دانش بنیانی که تمرکز خود را معطوف به شتاب‌دهی استارت‌آپ‌ها نموده و تأمین فضای کاری پویا، آموزش مفاهیم تخصصی راه‌اندازی کسب و کار و مربیگری استارت‌آپ‌ها از مهم‌ترین خدمات ارائه شده در این مرکز است. 
شتاب‌دهنده کسب و کار فردوسی فعالیت خود را از ابتدای بهار 96 آغاز کرده و با گذشت زمانی کوتاه، نه تنها تبدیل به شرکتی دانش‌بنیان شده که به عنوان مرجع تشخیص شرکت‌های خلاق در شرق کشور نیز نائل آمده است. علاوه بر فعالیت‌هایی که در قالب مرکز شتاب‌دهی توسط ایشان انجام می‌شود، مدرسه کسب و کار دانش آموزی فردوسی و نیز  آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی از دیگر فعالیت‌های این مرکز است.
در راستای پرورش کسب‌و‌کارهای آتیه‌دار در استان، این مرکزاز فرآیند سه مرحله‌ای "شکل‌گیری، کشف و شتاب" بهره می‌گیرد و تیم‌های جوان و خلاق و پرتلاش را از مرحلۀ تولید محصول اولیه تا جذب سرمایه‌گذار همراهی و هدایت می‌کند. 
از طرف دیگر، شتاب‌دهنده فردوسی این فرصت را به سرمایه‌گذاران خطرپذیر می‌دهد تا با پذیرش کم‌ترین ریسک و بیش‌ترین اطمینان خاطر، روی ظرفیت‌های نوین و جذاب شرق کشور سرمایه‌گذاری کنند؛ چرا که بدون تردید، استارت‌آپ‌ها چهرۀ اقتصاد کشور را در کوتاه‌مدت دگرگون خواهند کرد...
 
 
 
 
برای این فعالان اقتصادی و کارآفرینان ارجمند آرزوی موفقیت داریم/
خورشید مشرق (پیک خبری اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق) بر آن است تا با معرفی این الگوهای موفق، جوانان جویای کار را با زمینه‌های فعالیت بیشتر آشنا نماید و از پیشنهادهای جدید همکاران و معرفی افراد موفق در این عرصه استقبال می‌کند.
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری