پیک خبری 5، گزارش ویژه

1396/03/31 تعداد بازدید: 848
print
پیک خبری 5، گزارش ویژه

دفتر نمایندگی سازمان در استان خراسان شمالی (بجنورد)

در راستای توسعه منطقی حضور فنی و اجرایی سازمان در استان های مختلف، پاسخ به نیازهای خاص زمین شناسی و اکتشافی در مناطق مختلف کشور و با هماهنگی سازمان مرکزی، ایجاد دفتر نمایندگی سازمان در استان خراسان شمالی به تصویب مسئولان محترم رسید و همزمان با تصویب نمودار سازمانی جدید مرکز مشهد این نمایندگی در حیطه اختیارات و مسئولیت های مرکز منطقه ای شمال شرق قرار گرفت. 
از دیگر سو با عنایت به مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی در مهرماه 1391 و تلاش در زمینه تحقق حداکثری برنامه های مصوب و با هدف کمک به توسعه  بخش معدن، توسعه اکتشاف مقدماتی، بررسی های زیست محیطی و سایر دلایل فنی و اجرایی تصمیم بر آن شد تا اقدام لازم در تسریع بازگشایی دفتر نمایندگی سازمان با رعایت موازین قانونی در این ارتباط عملیاتی شود. 
همزمان با این رویکرد ستاد اجرایی توسعه بخش معدن استان در ابتدای سال 1392 در جهت کمک به پیشرفت بخش معدن در استان، در جلسه ای با حضور معاونت محترم امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ معاونت برنامه ریزی استانداری؛ ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان؛ معاونت اکتشافی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشورو مسئولین از گشایش دفتر نمایندگی سازمان زمین شناسی کشور در استان خراسان شمالی استقبال و عملا این دفتر فعالیت خود را آغاز نمود.
در این راستا بنا به پیشنهاد ریاست محترم مرکز مشهد و موافقت جناب آقای مهندس کره ای ریاست محترم سازمان، آقای مهندس حسنعلی حسین زاده به عنوان سرپرست نمایندگی تعیین و کار خود را شروع نمود. در آغاز مکانی در محل شهرک صنعتی بیدک جهت استقرار موقت این نمایندگی در نظر گرفته شد که درحال حاضر به همراه یک نفر کارشناس انتقالی از تهران و با پشتیبانی مرکز مشهد کار تعامل با دستگاه های اجرایی استان و وظایف محوله را بر عهده دارند. بخشی از فعالیت های انجام شده به شرح زیر می باشد:
  • برگزاری چندین جلسه با استاندار محترم استان خراسان شمالی و معاونین ایشان به ویژه معاونت برنامه ریزی و نیز دستگاه های مرتبط جهت تبیین جایگاه و ضرورت وجود نمایندگی زمین شناسی در آن استان. 
  • برگزاری جلسات متعدد با ریاست سازمان صنعت معدن و تجارت استان آقای نیکدل و معاونت اکتشافی این سازمان و ایجاد هماهنگی های لازم. 
  • ارایه چند پیشنهاد به استانداری در خصوص انجام پروژهای زیر بنایی در استان که نهایتا دو پروژه تهیه نقشه زمین شناسی یکپارچه استان با مقیاس 000/250/1 و تهیه اطلس زمین شناسی و اکتشافی شهرستان های استان به مبادله موافقت نامه و انجام بخشی از شرح خدمات پیش بینی شده منجر شد. 
  • اجاره محلی به عنوان مامورسرا و تجهیز آن جهت استفاده همکاران در ماموریت های اداری.

بخشی از برنامه های دفتر نمایندگی خراسان شمالی در سال 1394
  • آغاز برداشت دو برگه نقشه زمین شناسی 000/250/1 ، و چهار برگه 000/100/1 در نوار مرزی استان، که با توجه به محدودیت رخنمون ها مقرر شد به صورت یک برگه 1:250000 و دو برگه 1:100000 ترکیبی تهیه شود. 
  • همکاری در برداشت و تهیه گزارش نقشه زمین شناسی 000/25/1 چالباش و اسپاخو با پیشرفت 70 درصد، و هماهنگی جهت برداشت زمین شناسی مهندسی بجنورد با مقیاس 000/25/1
  • پیگیری جهت شروع برداشت های اکتشافی پهنه شماره 2 استان به مساحت 3000 کیلومتر مربع که به زودی برداشت های مرتبط با آن با همکاری بخش اکتشاف مرکز مشهد شروع خواهد شد.
  • ارایه طرح تهیه نقشه گسل های استان  به استانداری خراسان شمالی.
  • ایجاد هماهنگی های لازم جهت شروع برداشت های زمین شناسی پزشکی در استان.
  • ادامه تعامل سازنده با مقامات استان و نیز پیگیری جهت اختصاص زمین اداری از سوی اداره کل مسکن و شهرسازی استان که نهایتا 5000 متر مربع پیشنهاد شده است که در حال طی مراحل اداری می باشد.
 
پیام ها:

loader
آخرین اخبار
لینک های تصویری