پیک خبری 5، تابستان در آئینه خبر

1396/03/31 تعداد بازدید: 1858
print
پیک خبری 5، تابستان در آئینه خبر

 جان نباشد جز خبر در آزمون                        هر که را افزون خبر جانش فزون

(مولوی)
بازدید ریاست سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از مرکز مشهد
1/4/94
در راستای رایزنی های متقابل و ارائه توانمندی های سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و کمک به استفاده از مواد معدنی در اصلاح و بهبود کیفیت خاک و با دعوت قبلی، آقای مهندس مجتبی مزروعی ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی، ضمن بازدید از مرکز منطقه شمال شرق (مشهد) و آشنایی با توانمندی ها و پروژه های در دست انجام در حوزه زمین شناسی کشاورزی در جلسه ای به همین منظور شرکت نمودند.
در این جلسه ابتدا آقای دکتر طاهری مطلبی تحت عنوان "Liming" و کاربرد آن در بهبود خاک کشاورزی ارائه و سپس خانم مهندس پرورش به اجمال کاربرد مواد معدنی مختلف در کشاورزی را مورد بحث و بررسی قرار دادند. در ادامه جلسه آقای مهندس مزروعی ضمن استقبال از مطالب مطروحه مهم ترین مشکلات ناشی از کمبود ریزمغذی ها را مطرح و خواستار همکاری در زمینه رفع مشکلات شدند.
در پایان مقرر شد جلسات مشترک برگزار و تا حصول نتیجه موضوع پیگیری شود.

تدوین برنامه راهبردهای توسعه مرکز مشهد و برنامه اجرایی سال 1394
در راستای افزایش راندمان کاری و در ادامه فعالیت های فنی و اجرایی سال های گذشته برنامه اجرایی سال 1394 اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق با پیشنهادات مسئولین ادارات فنی و اجرایی و به همت شورای برنامه ریزی و هماهنگی این مرکز در خرداد ماه تهیه شد. از ویژگی های این برنامه تدوین محورهای توسعه میان مدت در این مرکز و توجه به رشد بالندگی نیروی انسانی همچنین توجه به اهداف، رویکردها و برنامه های عملیاتی کارگروه های تخصصی 13 گانه به عنوان یک ساختار موفق در پویایی سیستم می باشد.
برنامه اجرایی سالیانه می تواند مبنای یک تفاهم در خصوص برنامه ها، فعالیت ها و رویکردهای اجرایی این اداره کل  با سازمان مرکزی در تخصیص اعتبارات و همچنین ضمانتنامه اجرایی در نظارت و ارزیابی سالیانه قرار گیرد.
تعدادی از نسخ این برنامه به مسئولین سازمان مرکزی تحویل داده شد.


انتخاب موزه علوم زمین به عنوان موزه برتر کشوری برای دومین سال پیاپی
28/2/94
موزه ها به عنوان پنجره ای به دستاوردها و مفاخر گوناگون بشری؛ همواره مورد توجه اقشار مختلف جامعه، به ویژه جوانان، می باشند. در این میان موزه هایی که رسالت علمی را در دستور کار خود دارند؛ همواره نقش و جایگاه ویژه ای در بازتاب موفقیت های هر جامعه، خاصه در زمینه گردآوری، شناخت، ارائه و مستند سازی پدیده ها بر عهده دارند. موزه ی علوم زمین مشهد با آگاهی از این رسالت خطیر تلاش دارد تا ضمن حفظ پویایی، عرصه های موفقیت بیشتری را تجربه نماید. در این راستا افزون بر انجام فعالیت های گسترده علمی و اجرایی، حضور خود را در انجمن های مرتبط حفظ می نماید. موجب خرسندی است که در سال 1394 نیز توانست عنوان موزه برتر را برای دومین سال پیاپی کسب نماید.
در هشتمین دوره انتخاب بهترین موزه ها در ایران که توسط کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) در اردیبشهت ماه ۹۴ برگزار شد، موزه علوم زمین مشهد برای دومین سال پیاپی، در زمینه "اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی" در گروه موزه های دولتی متوسط در سال ۹۳ برگزیده و لوح ویژه آن توسط ایکوم و کمیسیون ملی یونسکو در ایران به نماینده موزه مشهد اهداء شد.
در همین رابطه دکتر طاهری اظهار داشت: 
با توجه به فعالیت های انجام شده به ویژه تولید نرم افزارهای تخصصی مورد نیاز و نیز توسعه فیزیکی و افزایش فضاهای موزه ای همچنین گردآوری نمونه های مختلف کانی، سنگ و فسیل در این موزه و با تلاش کارکنان مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و حمایت های رئیس محترم مرکز دومین سال است که این موزه لوح برتر را از کمیته ملی موزه های ایران دریافت می کند.
وی این موفقیت را به مهندس کره ای، معاون محترم وزیر و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، همچنین همه ی حامیان موزه که با تشویق و ترغیب در راه توسعه موزه علوم زمین مشهد پیشگام هستند و نیز کارکنان و کارشناسان مرکز مشهد تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز، نخستین پارک موزه علوم و بزرگترین موزه زمین شناسی و علوم وابسته در کشور، سال جاری در مشهد افتتاح شود.
تلاش مجموعه همکاران اداره موزه و مستندات علوم زمین مشهد بر آن است تا با تقویت هر چه بیشتر خزانه موزه، جایگاه موزه مشهد را به عنوان یک موزه مرجع ارتقاء بخشند، تلاشی که به فضل خداوند تمامی نخواهد داشت و تا فتح قله های رفیع تر افتخار تداوم پیدا خواهد کرد، انشاا...

 
نمایی از موزه در دست احداث
 
 
نمایی از موزه موجود
 
پیام ها:

loader
لینک های تصویری