پیک خبری 15، کارآفرینی

1397/02/11 تعداد بازدید: 2679
print
پیک خبری 15،  کارآفرینی

شرکت مس کومه معدن

 

توسط: حسن عزمی
شرکت کومه معدن پارس در سال 1370 فعالیت خود را براساس واردات و صادرات، ماشین آلات و مواد اولیه مجاز آغاز نموده و زمینه فعالیت‌های خود را علاوه بر فعالیت‌های تجاری به سمت بهره‌برداری و فرآوری کلیه مواد معدنی و هرگونه عملیات اعم از اکتشاف، بهره برداری، ایجاد صنایع معدنی و سرمایه‌گذاری بطور مستقل و با مشارکت سایر بخش‌های خصوصی و دولتی در زمینه‌های مرتبط با موضوع شرکت سوق داده و هم اکنون با داشتن 8 معدن و 6 شرکت زیر مجموعه به عنوان یک هولدینگ به فعالیت در چهار گروه: معدنی، عمرانی، واردات و صادرات مشغول می‌باشد.
این مجموعه، نمادی آشکار از مشارکت بخش خصوصی در رشته¬‌های صنعتی و اشتغال زایی و توسعه اقتصادی ایران اسلامی است که البته با تأسیس دفاتر و شرکت‌های متعدد در کشورهای دیگر از جمله چین و دبی به توسعه گسترده حضور جهانی خود می‌اندیشد.
در طول سال‌ها فعالیت شرکت کومه معدن پارس موفق گردیده طی مطالعه جامع بازار هدف و نیاز سنجی گسترده در جامعه با برنامه‌‌ریزی استراتژیک بر بخشی از صنایع خصوصاً صنایع معدنی و وابسته به آن در جهت رفع نیاز موجود تمرکز نماید و در این مسیر با استفاده از فرصت‌های مطلوب بازار، جایگاه خود را در کشور و در بین رقبا ارتقا دهد.
ترکیب تخصصی اعضای هیئت مدیره و معاونین این شرکت به گونه ای است که گنجینه ارزشمندی از تجربه و دانش تخصصی را در حوزه‌های برنامه ریزی استراتژیک و سرمایه گذاری، تولید، صنعت، تجارت، حوزه مالی در اختیار مجموعه نهاده که این امر در اخذ تصمیمات منطقی و اصولی بر اساس موازین ساختار سازمانی و مشتریان اعم از پیمانکاران، کارفرمایان، سرمایه گذاران، خریداران و ...نقش چشمگیر و انکار ناپذیر دارد.
اهتمام خانواده بزرگ کومه معدن پارس در این سال‌ها آن بوده که با بهره مندی از نیروی انسانی بومی دانش محور و متعهد خویش و استفاده از تکنولوژی روز دنیا ضمن شناسایی نقاط قوت و ضعف خود بررسی دقیق فرصت‌ها و تهدیدهای محیطی، برغنای توانمندی خویش در صنایع مختلف بیافزاید و حتی در شرایط دشوار تحریم‌ها و بحران‌ها داخلی و بین‌المللی به چرخش صنعت و اقتصاد کشور یاری رساند که البته حاصل این اهتمام در فعالیت‌ها و پروژه‌های انجام شده نمایان است.

معادن سنگ مس مربوط به شرکت کومه معدن پارس
معدن مس نسیم بردسکن
این معدن در استان خراسان رضوی، شهرستان بردسکن واقع گردیده است و با توجه به دارا بودن پروانه بهره‌برداری، احداث کارخانه مس کاتدی و مس سمانته می‌باشد. هم‌چنین عملیات اکتشاف تفضیلی نیز در این مجموعه در حال اجرا می‌باشد.
تعداد پرسنل 42 نفر و تعداد 20 نفر پرسنل متغییر در این مجموعه به فعالیت می‌پردازند.
معدن سوناجیل
شرکت کومه معدن پارس در راستای اهداف و برنامه ریزی بلند مدت خود اقدام به مشارکت در یکی از بزرگ‌ترین معادن پروفیری بخش خصوصی کشوردر استان آذربایجان شرقی، شهرستان هریس معدن سوناجیل وابسته به شرکت عقاب طلایــی ارسباران نموده است.
شایان ذکر است این شرکت یکی از سهامداران عمده شرکت عقاب طلایی ارسباران می‌باشد که مشغول به انجام عملیات اکتشاف در آن محدوده معدنی می‌باشد.
معدن بزن آباد
این معدن در استان خراسان جنوبی شهرستان قاین می‌باشد و در حال حاضر عملیات اکتشاف در آن محدوده در حال اجرا می‌باشد.
معدن فتح آباد (رشتخوار تربت حیدریه)
معدن الموت قزوین
معدن ساوه
 
افتخارات
فعالیت مستمر در زمینه ICT، در حوزۀ معدن و صنایع معدنی
لوحه تقدیرواحد نمونه استان خراسان رضوی در سال 1391
کارآفرین نمونه در استان خراسان رضوی در سال 1391
لوحه تقدیر در همایش بزرگان منابع طبیعی با رویکرد حفاظت از محیط‌زیست در سال 1391
واحد نمونه معدن استان خراسان رضوی در سال 1392
واحد برتر ایمنی و سلامت کار استان خراسان رضوی در سال 1393
مکتشف نمونه معدنی در استان خراسان رضوی در سال 1394
لوحه تقدیر از طرف انجمن مدیریت ایران
دریافت گواهینامه IMS از شرکت ICIM ایتالیا (ISO9001:2008, ISO14001:2004,OHSAS18001:2007)
دریافت گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه (ISO/IEC17025:2005) از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران
لوح تقدیر از طرف مدیریت بنگاه‌های اقتصادی
برای این فعالان اقتصادی و کارآفرینان ارجمند آرزوی موفقیت داریم/
خورشید مشرق (پیک خبری اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق) بر آن است تا با معرفی این الگوهای موفق، جوانان جویای کار را با زمینه‌های فعالیت بیشتر آشنا نماید و از پیشنهادات جدید همکاران و معرفی افراد موفق در این عرصه استقبال می‌کند.
پیام ها:

loader
لینک های تصویری