پیک خبری 15، گزارش ویژه

1397/02/11 تعداد بازدید: 3101
print
پیک خبری 15، گزارش ویژه

نوروز نامه مروری بر عملکرد مرکز مشهد در سال 96

 

توسط: جعفر طاهری

 

با درود و شادباش نوروز و سال نو، 

در آستانه اآغاز سال جدید و عید سعید باستانی نوروز از درگاه خدای مهربان برای شما گرامیان موفقیت همراه با سلامتی استدعا دارم، بر خود لازم می‌دانم از تلاش و کوشش شما همراهان گرانقدر سپاس و قدردانی نمایم. شما که زمان را به خدمت در عرصه های گوناگون کاری مبدل و نقش آفرین کارنامه‌ای درخشان در بهبوهه‌ی اما و اگرهای متداول شدید. بی‌گمان این تعهد کاری، این هماهنگی مطلوب در حوزه‌های علمی، اجرایی و مستندسازی دستاوردها و این هدفداری سبب گردید که علیرغم محدودیت‌ها و مشکلات؛ فرازهای مهمی از مسیر موفقیت را طی نمایید و برتری اراده انسانی را 

در غلبه بر همه عوامل کند کننده‌ی شتاب پیشرفت به اثبات برسانید. نگاهی گذرا به دستاوردها و موفقیت‌های سال جاری گویای این مدعا است. 

شما که پهنه اکتشافی گناباد را به سند اثبات توانمندی‌های سرمایه انسانی سازمان مبدل کردید و نتایج درخشانی از اقدامات فنی و اجرایی به دست آورید و توسعه همکاری‌های برون سازمانی را محقق ساختید. 

در برگزاری موفق نخستین کنگره بین‌المللی ژوراسیک ایران و کشورهای هم‌جوار شعاع توفیق را در سطح و سطوح بالاتری معنی بخشیدید. 

در کسب عنوان موزه برتر کشوری برای چهارمین سال پیاپی، ثابت کردید که موفقیت اتفاقی نیست و نگرشی مسئولیت‌پذیر و هدف دار می‌طلبد تا چنین رویدادی محقق شود که در ادامه از نخستین سامانه جامع خفظ مستندات علوم زمین در همین سال رونمایی شد.

در عرصه برداشت‌های زمین‌شناسی علیرغم کمبود نیرو و امکانات، عملکردی مطلوب برجا نهادید و تنوع تولیدات علمی در این عرصه را محقق نموده به مواجهه علمی با مخاطرات زمین‌شناختی به‌خصوص آغاز برداشت‌های طرح تدقیق گسل‌ها پرداختید. در پیشبرد و پیشرفت پروژه‌ها چه پارک‌موزه علوم‌زمین و یا طرح خراسان شمالی پیشرفت‌های ملموس به دست آوردید. در زمینه انتشار دستاوردها هم به خوبی درخشش داشتید و در یک تعامل بین بخشی کار تیمی را تمرین و به منصه‌ی ظهور رساندید. پژوهش‌های کاربردی را در دستور کار قرار دادید و نیز  ارکان پشتیبانی رسالت خود را به خوبی انجام دادید تا شاهد جهش محسوس و دو و نیم برابری در برداشت‌های صحرایی باشیم. این‌ها و موارد متعدد دیگر گواه محیطی سرشار از عشق به خدمت است که بر این نعمت والا خدا را شاکریم. صد البته جمله این موارد بدون تلاش مجدانه در جذب صحیح منابع علمی و استانی مقدور نمی‌باشد که با تلاش مسئولان ذیربط میسر گردید.

در این سال سوگمندی‌هایی هم داشتیم غم از دست دادن ناگهانی یکی از بهترین همکاران (سرکار خانم نداف) و نیز بستگان تنی چند از همکاران را فراموش نخواهیم کرد و از خداوند رحمان برای درگذشتگان رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت داریم.

در آغاز سال جدید از خدای مهربان و مهربانی آفرین  بهترین‌ها را برای شما و خانواده محترم آرزو دارم. امید است سال و سال‌های پیش رو شاهد موفقیت‌های بیشتر همراه با سلامتی و تندرستی برای شما و خانواده‌های محترم باشد.


ایام و روزگارتان بهاری

با شادباش مجدد: جعفر طاهری

 
دفاعیه دکتری
 
همکار محترم: سرکار خانم دکتر ریحانه احمدی روحانی
بدینوسیله دفاع موفقیت‌آمیز شما از رساله دکتری‌ با عنوان "کانی سازی، ژئوشیمی، تکتونیک و پتروژنز توده های نفوذی بجستان" با رتبه عالی را خدمت سرکارعالی تبریک عرض نموده و برایتان آرزوی توفیق روزافزون داریم. امید که در تمام مراحل کار و زندگی‌تان همواره موفق و سربلند باشید.
هیئت تحریریه فصلنامه خورشید مشرق
پیام ها:

loader
لینک های تصویری