رویداد پیوند علم و هنر در موزه به نکوداشت استاد قدیر صباغیان با حضور چهل و سه هنرمند برجسته در پارک موزه علوم زمین مشهد برگزار گردید.

1403/03/09 تعداد بازدید: 3369
print
رویداد پیوند علم و هنر در موزه به نکوداشت استاد قدیر صباغیان با حضور چهل و سه هنرمند برجسته در پارک موزه علوم زمین مشهد برگزار گردید.

سی و ششمین کارگاه نقاشی اجلاس قدیر به مدیریت هنرمند برجسته کشور استاد حسین طالبی در موزه علوم زمین مشهد در نهم خرداد ماه ساعت 10 تا 14 برگزار شد.

در این رویداد، چهل هنرمند نقاس و سه هنرمند برجسته خطاط حضور داشتند. استاد علی اکبر اسماعیلی قوچان معروف به خطاط هفت قلم و استاد حسین طالبی، بنیان گذار اجلاس قدیر در این رویداد حضور داشتند و امکان برقرای ارتباط نزدیک با اساتید هنرمند و مشاهده ایشان در حین هنرآفرینی برای بازدیدکننده های موزه فراهم گردید.

خانم دکتر پرورش، رئیس اداره موزه و مستندات علوم زمین، به اهداف برگزاری این رویداد اشاره کرد. وی گفت پارک موزه علوم زمین مشهد یک موزه علمی است و بی شک به نمایش و ارائه مفاهیم علمی در حوزه علوم زمین می پردازد اما بروز و ارائه شایسته این مفاهیم جز در قالب هنر امکانپذیر نیست. هنر، زبان مشترک ما انسان هاست که امروز در قالب نقاشی و خوشنویسی به علم پیوند خورده است. او اشاره کرد که این برنامه از مجموعه برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت روز جهانی موزه بوده است و حضور هنرمندان برجسته استان و کشور در موزه، فرصت مغتنمی است تا از نقطه نظرات ارزنده ایشان در برنامه های توسعه ای پیش رو در موزه بهره‌مند شویم. پرورش گفت ارج نهادن به هنرمندان در دنیای مدرن امروز، مسئله مهمی است که می تواند مانع کم رنگ شدن پیوندهای باارزش انسان با خود و دیگران شود و در تلطیف روحیه و ایجاد نشاط در جامعه مؤثر واقع شود. 

حضور هنرمندان نقاش با بوم‌های نقاشی که هر کدام در جایی از موزه مشغول طرح یکی از مجموعه ها و نمونه های موزه بودند، شور و شوق وصف ناپذیری را در موزه ایجاد کرده بود. مهم تر از همه حضور مردم در این رویداد و اشتیاق و اقبال ایشان به دیدار با هنرمندان از نکات حائز اهمیت در این مراسم بود.

 

 

 کلیپ رویداد پیوند علم و هنر در پارک موزه علوم زمین مشهد

پیام ها:

loader
لینک های تصویری