اداره اکتشافات فلزی

1396/01/29 تعداد بازدید: 5975
print

ایران از نظر ذخایر آهن، مس، سرب و روی، منگنز، کروم، طلا و ... دارای موقعیت بسیار خوبی در جهان است که این امر مدیون تلاش های بی دریغ زمین شناسان و کارشناسان اکتشاف کشور بخصوص کارشناسان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی می باشد که بسیاری از این کانسارها به همت آنها کشف و شناسایی شده اند.

اداره اکتشافات فلزی از سه مجموعه متخصص اکتشافات ژئوفیزیک، زمین شناسی اقتصادی - ناحیه ای و اکتشافات ژئوشیمیایی، بمنظور شناسایی و اکتشاف مواد معدنی فلزی نظیر آهن، مس، طلا، عناصر نادر خاکی و  . . . از مرحله شناسایی و پیجویی تا اکتشاف عمومی و تفصیلی در سطح استان فعالیت می کند. تنوع مواد معدنی فلزی و گستردگی حوزه فعالیت آنها ضرورت تخصص و تجربه پرسنل این گروه را بیان می کند. در حال حاضر اداره اکتشافات فلزی مجموعه ای متشکل از 9 متخصص (با مدارک تحصیلی دکترای تخصصی، دانشجوی دکتری و کارشناس ارشد) است که دارای تخصص های ژئوفیزیک، ژئوشیمی، زمین شناسی اقتصادی، مهندسی اکتشاف معدن بوده و با پروژه های متعدد در حال فعالیت هستند.

کارشناسان این اداره با توجه به قابلیت های موجود علاوه بر انجام پروژه های داخلی، انجام چندین پروژه شناسایی را در کشورهای امریکای جنوبی و آسیای میانه نیز برعهده ‌داشته اند.

از دیگر فعالیت‌های این اداره، همکاری نزدیک با مراکز دانشگاهی می‌باشد که می توان به مشاوره در چندین مورد پایان نامه کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته ‌های زمین‌شناسی و مهندسی معدن و پذیرش حدود ۶۰ نفر دانشجوی کارورز و کارآموز اشاره نمود.

 
تاریخ بروزرسانی: 23 مهر ماه 1397
پیام ها:

loader
لینک های تصویری