خورشید مشرق، نگرش کاربردی در پیشبرد اهداف سازمانی و پاسخ به نیازهای برون سازمانی

1398/02/16 تعداد بازدید: 1565
print
خورشید مشرق، نگرش کاربردی در پیشبرد اهداف سازمانی  و پاسخ به نیازهای برون سازمانی

 اداره کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق با هدف ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های در دست انجام، همکاری با دستگاه‌های اجرایی مرتبط، تبادل تجربه‌ها و هم‌افزایی هر چه بیشتر در تسریع حصول به اهداف تبیین شده، همکاری‌های برون سازمانی را در دستور کار خود قرار داده است. آنچه در ذیل به آن اشاره می‌شود، بخشی از این فعالیت‌ها است که جهت آگاهی خوانندگان ارائه می‌شود:

تعامل با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ گامی نو در فعالیت‌های برون سازمانی اداره کل


توسط: محبوبه پرورش

فن برقراری ارتباط و شناسایی فرصت‌ها ضامن پیشبرد اهداف متعالی و آرمان‌هایی است که دستیابی به آن‌ها می‌تواند روحی تازه در کالبد مجموعه دمیده و سیستم را از روزمرگی نجات دهد و بدین ترتیب اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق هم‌راستا با انجام وظایف و عمل به رسالت خود در تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و اکتشاف مواد معدنی و سایر گزارش‌ها؛ از طریق فعالیت‌های برون سازمانی به دنبال پاسخ‌گویی به دغدغه‌های روز جامعه زمین‌شناسی و معدن کشور است. اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان این حوزه یکی از مهم‌ترین این دغدغه‌هاست که برگزاری رویداد استارتاپی علوم زمین در آبان ماه سال 97 در همین ارتباط و با حمایت و راهنمایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز پارک علم و فناوری استان از جمله اقدام‌های اداره کل در پاسخ به این نیاز مهم است.

برگزاری موفق رویداد، ایده ایجاد مرکز نوآوری علوم زمین را که از پیش در فهرست اقدام‌های توسعه‌ای مدیرکل محترم، برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده بود، مورد توجه بیشتر قرار داد و این‌چنین شد که با پی‌گیری‌های مستمر و برقراری ارتباط سازنده، موافقت‌نامه ایجاد مرکز نوآوری علوم زمین کشور در دهه فجر 97 و در تاریخ 16 بهمن ماه تأیید و مبادله شد. امید است به زودی با تجهیز و راه‌اندازی این مرکز، روح امید و پویایی در بدنه کارشناسی جامعه جوان حوزه علوم زمین تقویت گردد.

مرکز نوآوری علوم زمین که با حمایت معاونت علمی و فناوری و توسط اداره کل منطقه شمال شرق دایر خواهد شد در نظر دارد تا با ایجاد فضای کسب و کاری مناسب از ایده‌های نو و خلاقانه در حوزه علوم زمین حمایت کند. همچنین در نظر است تا با برگزاری دوره‌های آموزشی کاربردی و بهره‌گیری از اساتید و نیز تعامل با پارک‌های علم و فناوری، شتابدهنده‌ها و سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی به تجاری سازی ایده‌های فارغ التحصیلان و جوانان خوش ذوق و مبتکر در حوزه زمین‌شناسی و سایر علوم وابسته بپردازد.

مورد انتظار است تا با به نتیجه رسیدن طرح‌های ارائه شده و ارائه ایده‌ها و محصول‌های خلاق، فن‌آورانه و دانش محور در این زمینه شاهد تحول مطلوب در علوم پایه و زیربنایی کشور باشیم و دستاوردهای این مرکز به سایر مناطق توسعه و تعمیم یابد. همچنین انتظار می‌رود با توجه به پویایی حاکم بر بدنه کارشناسی منطقه شمال شرق و تجربه‌های ارزشمند در کنار جوانان کارآمد، تحول چشمگیری در بازار کسب و کار حوزه علوم زمین محقق شود انشاءا...

 

پیام ها:

loader
لینک های تصویری