اخبار

آخرین اخبار:

نمایشگاه کتب خریداری شده از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

نمایشگاه کتب خریداری شده از سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سالن کتابخانه اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق در حال برگزاری است.

ادامه مطلب
1401/03/16

جلسه معارفه سرپرست معاونت اکتشاف اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق برگزار گردید.

با حضورمدیرکل، معاون زمین شناسی، رؤسای ادارات و کارشناسان معاونت اکتشاف اداره کل منطقه شمال شرق، علی عسکری به عنوان سرپرست معاونت اکتشاف این اداره کل معرفی شد.

ادامه مطلب
1401/03/07

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی موزه ها، دیدار شهردار منطقه ۹ با مدیر کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و کارکنان موزه علوم زمین مشهد صورت گرفت

همزمان با هجدهم ماه می میلادی ، مصادف با ۲۸ اردیبهشت ماه و روز جهانی موزه ها، شهردار منطقه ۹ شهرداری مشهد و هیات همراه با حضور در اداره کل منطقه شمال شرق از موزه علوم زمین بازدید کردند.

ادامه مطلب
1401/02/28

پدیده زمین لغزش و رانش زمین در جاده بجنورد- گرگان، بررسی علل وقوع و ارائه راهکارهای مناسب

گروه کارشناسی مخاطرات زمین شناختی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق با همکاری دفتر خراسان شمالی، رانش زمین در خراسان شمالی و کارآمدی روش های بکار گرفته شده برای مقابله با این مخاطره طبیعی را بررسی کردند.

ادامه مطلب
1401/02/20

نشست مشترک بازنگری مطالعات سند آمایش سرزمین به میزبانی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

جلسه مشترک آمایش سرزمین با محوریت به روز رسانی اطلاعات در دو محور مخاطرات زمین شناختی و توسعه معدنی در سند آمایش استان خراسان رضوی با حضور اعضاء هیأت علمی جهاد دانشگاهی، منابع طبیعی و کارشناسان اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق برگ...

ادامه مطلب
1401/02/18

دیدار فرمانده حوزه بسیج ادارات استان خراسان رضوی با مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

اولین جلسه مشترک فرمانده بسیج ادارات استان با حضور مدیر کل و رئیس پایگاه بسیج اداره کل منطقه شمال شرق در سال جاری برگزار گردید.

ادامه مطلب
1401/02/04

لرزش محلی زمین در برخی مناطق استان خراسان شمالی مورد بررسی قرار گرفت

رخداد لرزش زمین در روستاهای کلاته نقی، قرقره باشلو و مهنان در مسیر بجنورد به اسفراین در استان خراسان شمالی موجب وحشت و نگرانی مردم این مناطق شد.

ادامه مطلب
1401/01/27

نشست صمیمی رئیس نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی و کارشناسان اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

جلسه هم اندیشی با حضور رئیس نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی و مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و همکاران ایشان در محل آمفی تئاتر این اداره کل برگزار شد.

ادامه مطلب
1401/01/16

تولیدات دانش بنیان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، منجر به افزایش اطمینان سرمایه گذاری در بخش معدن و زیرساخت های عمرانی کشور می شود

در سالی که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده، نقش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به عنوان مجموعه ای حاکمیتی و دانش بنیان در تولید اطلاعات پایه علمی در حوزه علوم زمین و اکتشاف ذخایر مع...

ادامه مطلب
1401/01/14

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق برگزار شد.

با حضور معاونت اجتماعی و مطالبه گوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی و مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، جلسه هم اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار گردید.

ادامه مطلب
1400/10/20
لینک های تصویری