اخبار

آخرین اخبار:

نشست مشترک بازنگری مطالعات سند آمایش سرزمین به میزبانی اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

جلسه مشترک آمایش سرزمین با محوریت به روز رسانی اطلاعات در دو محور مخاطرات زمین شناختی و توسعه معدنی در سند آمایش استان خراسان رضوی با حضور اعضاء هیأت علمی جهاد دانشگاهی، منابع طبیعی و کارشناسان اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق برگ...

ادامه مطلب
1401/02/18

دیدار فرمانده حوزه بسیج ادارات استان خراسان رضوی با مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

اولین جلسه مشترک فرمانده بسیج ادارات استان با حضور مدیر کل و رئیس پایگاه بسیج اداره کل منطقه شمال شرق در سال جاری برگزار گردید.

ادامه مطلب
1401/02/04

لرزش محلی زمین در برخی مناطق استان خراسان شمالی مورد بررسی قرار گرفت

رخداد لرزش زمین در روستاهای کلاته نقی، قرقره باشلو و مهنان در مسیر بجنورد به اسفراین در استان خراسان شمالی موجب وحشت و نگرانی مردم این مناطق شد.

ادامه مطلب
1401/01/27

نشست صمیمی رئیس نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی و کارشناسان اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

جلسه هم اندیشی با حضور رئیس نظام مهندسی معدن استان خراسان رضوی و مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق و همکاران ایشان در محل آمفی تئاتر این اداره کل برگزار شد.

ادامه مطلب
1401/01/16

تولیدات دانش بنیان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، منجر به افزایش اطمینان سرمایه گذاری در بخش معدن و زیرساخت های عمرانی کشور می شود

در سالی که از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده، نقش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به عنوان مجموعه ای حاکمیتی و دانش بنیان در تولید اطلاعات پایه علمی در حوزه علوم زمین و اکتشاف ذخایر مع...

ادامه مطلب
1401/01/14

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق برگزار شد.

با حضور معاونت اجتماعی و مطالبه گوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی و مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق، جلسه هم اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار گردید.

ادامه مطلب
1400/10/20

یادی از مرحوم، نصیر نادری، معاون اکتشاف اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق

مرحوم نصیر نادری پس از حدود سی سال تلاش مخلصانه و خاضعانه در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، یازدهم دی ماه، چشم از جهان فروبست.

ادامه مطلب
1400/10/13

معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور خبر داد: شناسایی نشانه هایی از کانه زایی طلا، مس، آنتیموان و روی در مطالعات کانی سنگین پهنه خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، معاون اکتشاف این سازمان به همراه دکتر عامری مدیر کل اکتشافات ناحیه ای از کمپ ‎های پهنه بیرجند بازدید کرد و ضمن همراهی با اکیپ های صحرایی و شرکت در نشستی از شناسایی ذخایر طلا، مس طبیعی، آن...

ادامه مطلب
1400/10/12

نمایشگاهی از کتب اهدایی مرحوم دکتر بهرام سامانی در محل کتابخانه اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق برگزار شد.

تعداد هفتاد جلد کتاب انگلیسی از گنجینه اسناد و کتب دکتر بهرام سامانی توسط خانواده ایشان به کتابخانه اداره کل منطقه شمال شرق اهداء گردید.

ادامه مطلب
1400/09/30

بررسی فعالیت های زمین شناسی و اکتشافی در منطقه سبزوار با حضور نماینده شهرستان سبزوار در مجلس شورای اسلامی

وضعیت زمین شناختی و معدنی شهرستان سبزوار در جلسه ای با حضور آقای عنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق مورد بررسی قرار گرفت.

ادامه مطلب
1400/09/27
لینک های تصویری